banner461
banner195

40 Hadis-i Şerif Ezbere Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Kur’an Kursları arası 40 Hadisi Ezbere Okuma Yarışması, Hacı Rasim Uzer Camii’nde gerçekleşti.

40 Hadis-i Şerif Ezbere Güzel Okuma Yarışması Yapıldı
16 Nisan 2016 Cumartesi 10:53

banner143
banner134
Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Kur’an Kursları arası 40 Hadisi Ezbere Okuma Yarışması, Hacı Rasim Uzer Camii’nde gerçekleşti.
Yarışmaya Nevşehir Merkez Köy ve Kasabalarından 10 Kur’an Kursu katıldı.
Programa Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, İl Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat, Vaiz Gülşen Yeni, Kozaklı Vaizi Tuba Tahiroğlu, Kur’an Kursu Öğreticileri, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı.
Program Kur’an kursu öğrencisi tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Jüri başkanlığını Müftülük Vaizi Gülşen Yeni, üyeliklerini ise Kozaklı Vaizi Tuba Tahiroğlu ve Hacı Asım ve Nimet Dirikoç Kur’an Kursu Öğreticisi Ayşegül Ak’ın yaptığı 40 Hadisi Ezberleme Yarışması’nda birinciliği Üftade Kur’an Kursu öğrencisi Merve Koyuncu alırken, ikinci Kavak Kur’an Kursu Öğrencisi Neslihan Soylu ve üçüncü ise Hz. Ömer Kur’an Kursu öğrencisi Songül Taşkıran oldu.
Yarışma öncesi konuşan İl Müftüsü Yakup Öztürk; “Hz. Peygamber (S.A.V.) size iki şey bırakıyorum. Sarılırsanız sapıtmazsınız. Bunlardan biri Kur’an biri Sünnetimdir” buyurmuş.
Kutlu Doğum Haftası’nda O’nu andığımız bir zamanda O’nun söz, fiil ve davranışları olan Hadis okuma yarışması yapılmış, çok anlamlı olmuştur. Hepinizi tebrik ediyorum. Okuduğunuz Hadislerin hayatınıza yön vermesini diliyorum” dedi.
Yarışma sonrası bir teşekkür konuşması yapan İl Vaizi Gülşen Yeni ise; “Bu yarışmaya katılan tüm kardeşlerimizi huzurlarınızda birinci seçiyorum. Bu kadar güzel bir şekilde hazırlanarak göğsümüzü kabartan kardeşlerimize şükranlarımı sunuyor, onların bu şekilde yetişmelerine emek harcayan hoca hanımlarımıza ve evde bunları destekleyen aile fertlerine teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Rabbim öğrendikleri hadisleri unutturmasın ve Peygamber Efendimizin 40 Hadis ezberleyenlere verdiği müjdeye nail eylesin” dedi.
Konuşmaların ardından yarışmada birinci olan Üftade Kur’an Kursu Öğrencisi Merve Koyuncu’ya hediyesi olan 3 Çeyrek Altını İl Vaizi Gülşen Yeni verirken, ikinci olan Kavak Kur’an Kursu Öğrencisi Neslihan Soylu’ya 2 Çeyrek Altını Kozaklı Vaizi Tuba Tahiroğlu ve üçüncü olan Hz. Ömer Kur’an Kursu öğrencisi Songül Taşkıran’a kol saatini ise Hacı Asım ve Nimet Dirikoç Kur’an Kursu Öğreticisi Ayşegül Ak verdi. Diğer bütün yarışmacılara Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından kitap seti hediye edildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.