banner461
banner195

5 Şubata Kadar Askıda

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’in en çok turist ağırlayan merkezi Göreme beldesinin Koruma amaçlı uygulama planı 5 Şubat 2015 tarihine kadar askıya çıkarıldı.

5 Şubata Kadar Askıda
09 Ocak 2015 Cuma 16:58

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’in en çok turist ağırlayan merkezi Göreme beldesinin Koruma amaçlı uygulama planı 5 Şubat 2015 tarihine kadar askıya çıkarıldı.

Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Nevşehir Merkez İlçeye bağlı Göreme Beldesi 3. Derece Arkeolojik Sit Alanı ve 3. Derece Doğal Sit Alanına ilişkin 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı teklifi Bakanlık Makamının Olurları ile gerekli düzeltmelerle onaylanmış olup, onaylanan planlar Bakanlığımızın (Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü) yazıları ile ilan ve askı işlemlerinin yapılması için Müdürlüğümüze gönderilmiştir. Bakanlığımızca onaylanan Nevşehir İli, Merkez İlçesi, Göreme Beldesi 3. Derece Arkeolojik Sit Alanı ve 3. Derece Doğal Sit Alanına ilişkin 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı aşağıda belirtilen tarihler arasında 1 ay (otuz gün) süre ile Müdürlüğümüz Tabiat Varlıklarını Koruma Şube Müdürlüğünde askıya çıkartılmıştır. İlgililere ilanen duyurulur” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.