banner461
banner195

50 bin koruma memuru alınacak! Kimler başvurabilir?

Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı bünyesine alınacak olan 50 bin koruma memuru alımlarında şartlar netleşti. Peki kimler korumu memurluğuna başvurabilecek?

50 bin koruma memuru alınacak! Kimler başvurabilir?
02 Şubat 2015 Pazartesi 21:27

banner143
banner134

 50 Bin Koruma Memuru Alımı 2015

Koruma memuru olmak isteyenler ve haberini bekleyenlere müjdeli haber geldi diyebiliriz. Şuaralar adından sıkça bahsettiren koruma memurluğu için 2015 yılında alımlar olacağa benziyor.

Meclise sunulan ve kısa zaman içerisinde de geçmesi planlanan koruma memurluğu yasası şuan için çalışma aşamasına bitirmiş ve sadece onay bekliyor diyebiliriz. Bu memurluk alımını ise emniyet müdürlüğünün yapacağı konusu ise şuanda söylentiler arasında yer almaktadır.

Koruma memurluğu ilk olarak 2014 yılında duyurulmuş ve ortaya çıkmış bir meslektir. Polis ile aynı yetkilere sahip olacak koruma memurları şehirlerin güvenliğini sağlamak ve daha fazla asayişi sağlamak amacı ile kurulacaktır. İçişleri bakanlığının başlattığı bu çalışma ile ilk etapta 28 bin kişinin işe alınması planlanmaktadır. 28 bin kişinin ardından ise bu sayının 50 bine kadar çıkması beklenmekte ve planlanmaktadır.

Silahlı olarak koruma memurluğu yapacak olan kişilerin polis gibi üniforma giymesi ve aynı mesai saatlerine sahip olması düşünülmektedir. Aynı zamanda 6 yıl koruma memurluğu yapmış olan bir kişi daha sonrasında eğer isterse polisliğe de kolayca geçebilecektir.

Koruma Memuru Olmak İçin Şartlar:- Koruma memuru olacak olan kişinin ilk öncelikle en az Lise Mezunu olması gerekmektedir.

- 4 Yıllık Fakülte bitiren ya da Yüksek Lisans yapmış olan kişilerde eğer isterlerse başvurabilecekler.

- Koruma memuru olacak olan kişilerin 25 yaşından gül almamış olmaları gerekmektedir.

- Koruma memuru olmak isteyen kişilerin 4 aylık bir eğitime tabi tutulacağı ve bu zaman zarfındaki masraflarının da devlet tarafından karşılanacağı da söylenenler arasındadır.

Tüm bunlarla beraber eğer üniversite mezunları koruma memurluğundan 1 yıl sonra direk olarak polisliğe geçebilecekler.

Koruma memuru olan kişilerin maaş olarak ise en az 1.700 TL en fazla ise 2.100 TL alması beklenmektedir.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
??? - 3 yıl önce
bu devlet bu mılletın vebalını nasıl odeyecek insanları kandırıp bekletip nedir ya bu.25 yas sınırı vamıs 26 yasındakı ne yapacak
Avatar
OKUYUCU - 3 yıl önce
25 yaşindan gül almamişta ne ya çitanizi yükselti̇n bi̇raz
Avatar
Asker - 3 yıl önce
maaş nie bu kaar düşük batı illerdemi verilen maaş yoksa ohal bölgelerde tazminat falan veriyolarmı nerelerde görev yapacak bu korumalar?
Avatar
???? - 3 yıl önce
?? bir senedir aynı muhabbet herkez aynı acıklamayı yapıyor tarıh bellımı 25 yaş sınırı var denıo alınana kadar bızım yasımız 25i geçecek
Avatar
ümit cakar - 3 yıl önce
Ben liseyi disardan okuyom arkerlikte yapmisim 22 yasindayim peki olirmu
Avatar
cansu - 3 yıl önce
Abisi bunlar hep yalan haber ler dewlet bizi oyaliyor dewletin alacagi yok alsaydi eger adam gibi bi cevap verirlerdi