banner461
banner195

50 Kilometrelik Yolu 3 TL’ye Çekiyoruz

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde şoför esnafının çok büyük sıkıntılar yaşadığına değinen Şoförler ve Otomobilciler odası başkanı Süleyman Yılmaz, ilçede yolcu taşımacılığı konusunda tam bir karaborsa düzeninin hakim olduğunu ifade etti.

 50 Kilometrelik Yolu 3 TL’ye Çekiyoruz
17 Mayıs 2014 Cumartesi 16:25

banner143
banner134

 50 Kilometrelik Yolu 3 TL’ye Çekiyoruz

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde şoför esnafının çok büyük sıkıntılar yaşadığına değinen Şoförler ve Otomobilciler odası başkanı Süleyman Yılmaz, ilçede yolcu taşımacılığı konusunda tam bir karaborsa düzeninin hakim olduğunu ifade etti.

Konuyu zaman zaman gündeme getirmelerine karşın ne Emniyet müdürlüğünün, ne İlçe kaymakamlığının, ne de belediyenin bu durumun düzeltilmesi için bir girişimde bulunmadığını savunan Hacıbektaş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Süleyman Yılmaz, halen 50 Kilometrelik yolu 3 TL ücret karşılığında kat ettiklerini belirtti.

Yılmaz, “Hacıbektaş ilçesinde 40’ın üzerinde D4 belgeleri araçlarımız var. Nevşehir – Kırşehir – Hacıbektaş arasında yolcu taşıyan araçlar bunlar. Ne hikmetse il trafik komisyonunda Hacıbektaş ara durak olarak gösterildi. Bu durağı kullanan araçlar neredeyse evlere kadar yolcu toplamaya başladı. Bu konuya emniyet sahip çıkmıyor, belediye bu konuya sahip çıkmıyor, kaymakamın bu durumun çözülmesi konusunda bir eğilimi yok. Hacıbektaş esnafı böyle bir durumda maça 3-0 yenik başlıyor. Hacıbektaşlı olmak artık bir eziklik gibi algılanmaya başladı ilçemizde. Hacıbektaşlıysan hiçbir işin çözülmüyor. Bir sürü belgesiz araçlar bu hatta çalışıyor, kapalı kamyonetler öğrenci taşıyor, sivil araçlar taksicilik yapıyor. Şoför esnafı ilçemizde ne yazık ki perişan durumda. İlçemizde bin 500’e yakın öğrenci potansiyeli var ve bunu Hacıbektaş esnafına taşıttırmıyorlar. Kaydı olmayan araçlar denetlenmiyor ve kayıtlı araçlarla bu işi düzgün yapmaya çalışan esnafımız adeta engelleniyor. Çok vahim bir durumdayız ve halen 50 kilometrelik yolu 3 TL ye çekiyoruz. Bu konuda ilçemizde bir karaborsacılık var. Hacıbektaş’ta şoför esnafı çok mağdur bir durumda” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
karaburnalı - 4 yıl önce @hacıbektaşlı
her şeyiyle sizin olsun biz biliriz hocamı bacamı neyse çokseviyosan senin olsun canım benim
Avatar
hacıbektaşlı - 4 yıl önce
has hacıbektaş olmasaydı koop. olarak hacıbektas halkının kanını emerdiniz. allah hoca'dan razı olsun
Avatar
pir sultan - 4 yıl önce
ey hacıbektaş esnası birlik olun yeni araçlarla bu işi çözersiniz. aktaşı örnek alın 40 yıldır aralıksız hizmet verir,yoksa bu işi çözemezsiniz
Avatar
Yolcu - 4 yıl önce
Düzen yok kardeşim aldigin koltuğu baskasina satarlar sen kalk abi ayakta idare ediver derler yolcu var der diye telefon gelir sulusaray kavsagindan nevsehire geri dönerler bu hizmete 3 lira bile fazla Aktas olmasa bu yol çekilmez ey Hassas...