banner421
banner461
banner195

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun...!

Nevşehir Görmeyenler Kültür Ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun...!

banner143
banner134
Nevşehir Görmeyenler Kültür Ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

 
8 Mart Dünya kadınlar Günü

     Aile denildiğinde; öncelikle aklımıza anne, baba ve çocuklardan oluşan bir topluluk gelmektedir. Günümüz aile düzeninde anneler de çalışmakta ve üreten bireyler olarak ailesinin yanın­da yerini almaktadır.. Üreten bireyler olarak hem annelik görevlerini tam eksiksiz bir şekilde ye­rine getirmekte hem de evinin temizliğini, düzenini ve tertibini sağlamaktadır.

     Kadınlar, halkın en fedakâr, çalışkan ve üreten bireyleridir,.Bunlara karşı toplumdan hak ettiği sevgi ve saygıyı görmektedir. Diğer toplumlara bakıldığında hırpalanan, kötü davranılan ve aşağıla­nan birey olan kadın, ülkemizde “ana” olarak yüceltilmiş ve hak ettiği değeri görmektedir. Cumhuriyetimizin de odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Ne mutlu bize ki milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Kadının; kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yeri aldığı, toplumumuzda daha iyiye daha güzele en hızlı ve emin adımlarla ilerliyoruz.

 

     Bu duygu ve düşünceler ile bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

 

 

Erol MUTLU

Yönetim Kurulu Başkanı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.