banner461
banner195

ABD Büyükelçiliği Basın Baş Katibi Gwyn, Ünver'i Ziyaret Etti

ABD Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Bölümü Baş Katibi Phaedra Gwyn, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

ABD Büyükelçiliği Basın Baş Katibi Gwyn, Ünver'i Ziyaret Etti
11 Şubat 2016 Perşembe 15:22

banner143
banner134

ABD Büyükelçiliği  Halkla İlişkiler Bölümü  Baş Katibi Phaedra Gwyn, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ziyarette yaptığı konuşmada, ABD Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Bölümü  Baş Katibi Phaedra Gwyn   Nevşehir’i ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Nevşehir’in tarih boyunca 8 i köklü olmak üzere 20 farklı medeniyete ev sahipliği yaptığını ifade eden Ünver, dünyanın en farklı coğrafyasına sahip olan müstesna bir yerleşim merkezi olduğunu kaydetti.

Nevşehir Kalesi civarında keşfedilen dünyanın en büyük yeraltı yerleşiminde temizleme çalışmalarının halen devam ettiğini aktaran Ünver, bu merkezinde ziyarete açılması ile birlikte tüm dünya insanlarının yanı sıra  daha fazla sayıda ABD’li insanın da burayı ziyaret etmesinden sevinç duyacaklarını vurguladı. Ünver “ Dünya üzerinde gerçekten müstesna bölgelerinden biri olan Nevşehir’de, önemli uygarlıklar hayat bulmuşlar. Halen de bu köklü medeniyetin izlerini takip ederek dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşiminde belediyemiz öncülüğünde arkeolojik araştırma ve temizleme çalışmalarımız sürüyor. Dünyanın önemli yerel yönetim kuruluşlarında yönetici ve üye olan bir şehrin belediye başkanı olarak , ABD’li meslektaşlarımızla da ciddi ilişkiler içerisindeyiz. İnanıyorum ki sizlerin de bu yöndeki   çalışmaları ile daha fazla sayıda ABD’li şehrimizi ziyaret edecektir. ”dedi.

ABD ile Türkiye arasında öğrenci değişimine yönelik bir proje uygulaması nedeniyle Nevşehir’de bir toplantı düzenlediklerini belirten ABD Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Bölümü  Baş Katibi Phaedra  Gwyn  bu kapsamda da Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i  ziyaret ettiğini söyledi.

ABD ile Türkiye’deki yerel yönetimler arasında işbirliğinin güçlendirilmesi yönünde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Gwyn, Kapadokya bölgesine daha önceden de çeşitli kereler ailesi ve arkadaşları ile birlikte gelmesine karşın,ilk kez bir resmi ziyaret için Nevşehir’de bulunduğunu kaydetti.

Daha sonra ziyaretin anısına Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ABD Büyükelçiliği  Halkla İlişkiler Bölümü  Baş Katibi Phacdra Gwyn ‘e, Avanos toprağından yapılı bir Anfora takdim etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.