banner461
banner195

Acıgöl Belediyesi Yeni Otobüs Terminali Hizmete Açıldı

Nevşehir’in Ankara yolu üzerinde önemli yol güzergahlarından Acıgöl ilçesinde yıllardır büyük eksikliği hissedilen Acıgöl Belediyesi Yeni Otobüs Terminali hizmete açıldı.

Acıgöl  Belediyesi Yeni Otobüs Terminali Hizmete Açıldı
22 Ekim 2013 Salı 14:57

banner143
banner134
İlçenin büyük bir ihtiyacını gidermenin sevincini yaşadıklarını belirten Acıgöl Belediye Başkanı İsmail Çavuşoğlu, "Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde şehirlerarası otobüslerin yolcu indirme bindirme ve bilet yazıhaneleri şehir içinde bulunmaktaydı ve trafik olumsuz yönde etkilemekte kazalara sebebiyet vermekteydi. Bu nedenlerle Halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için Belediyemiz tarafından Çayırlık Mahallesi, Aksaray Caddesi üzerine yeni otobüs terminali yapılmış ve otobüs firmalarına tahsis edilmiştir.
Özellikle kış aylarında yağışlı soğuk günlerde orada bina olmasına rağmen yolcularımız orada hep kapı önünde bekliyorlardı. İlçemizdeki Gurbetçisi,öğrencisi, yine yolculuk için bekleyen vatandaşlarımız da tatil aylarında ve bayramlarda mağdur oluyorlardı. Tabi ki bundan büyük üzüntü duyuyorduk.Fakat artık ilçe halkına yaraşır Acıgöl ilçemize yaraşır bu terminal binasını hizmete açmış olmanın sevincini yaşıyoruz." dedi.

Buradan belediye olarak kar amacı gütmediklerini dile getiren Çavuşoğlu, sözlerini şöyle noktaladı:

"Ve bunu da gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Yeni yapılan şehirlerarası otobüs terminali Kurban Bayramından önce açılarak hizmet vermeye başlamıştır.Ben bu hizmetin ilçemize, Acıgöl e hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah güzel günlerde ilçe halkımız bunu kullanır. Saygı sevgi ve şükranlarımı sunuyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Tam acıgöle yakışır bir Terminal - 5 yıl önce
hocam vizyon dar vesselam. olmazsa bakkal dükkanına çeviririz mantığı ile yapılmış bir mimarisi var gibi. ne zaman acıgölün vizyonu değişecek merak ediyorum. istanbul başta olmak üzere bir sürü gurbette acıgöllü var. tamam ihtiyaç var. tespit doğru. proje doğru ancak operasyonda kaybetmişiz. ahmet
Avatar
Otobüsçü - 5 yıl önce
diğer ilçelerin terminalinden çok daha iyi olmuş ellerinize sağlık
Avatar
Vizyonmu ekonomimi - 5 yıl önce @Tam acıgöle yakışır bir Terminal
vizyon deyilde ekonomi olmasın küçük maliyetle bu sorun çözülmüş işte önemli olanda o
Avatar
hem vizyon hem ekonomi - 5 yıl önce @Vizyonmu ekonomimi
küçük vizyonlulara, küçük maliyetli, küçük projelerle küçük teselliler...