banner461
banner195

Acıgöl Belediyesi’nden 715 BinTL’lik Hibe Başvurusu

Acıgöl Belediyesi 2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Ahiler Kalkınma Ajansı’na Enerji Altyapısı ve Sosyal Kalkınma konu başlığında 715 Bin TL’lik hibe başvurusunda bulundu.

Acıgöl Belediyesi’nden 715 BinTL’lik Hibe Başvurusu
19 Mart 2015 Perşembe 23:59

banner143
banner134
Acıgöl Belediyesi 2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Ahiler Kalkınma Ajansı’na Enerji Altyapısı ve Sosyal Kalkınma konu başlığında 715Bin TL’lik hibe başvurusunda bulundu.


Proje sorumlusu Fevzi Karaman’dan edindiğimiz bilgilere göre;

2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamında  Ahiler Kalkınma Ajansı’na Enerji Altyapısı ve Sosyal Kalkınma konu başlığında 715Bin TL’lik hibe başvurusunda bulundu.

“Acıgöl’e Güneş Doğdu” isimli projeyi Ahiler Kalkınma Ajansına sunan Acıgöl Belediyesi Ajans’tan 500Bin TL hibe bekliyor.  215TL lik kısmı ise Belediye bütçesinden karşılanacak.

Proje100kWh lik bir Güneş Santrali, Eğitimler, Bilgilendirme toplantıları, Modern Tarımsal Sulama Yöntemleri Uygulama Bahçesi gibi faaliyetler yer almakta.

Projenin ana teması tasarrufun özendirilmesi ve yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması.

Patates üretiminde kullanılan yanlış sulama tekniklerine alternatif arayışta içeren proje ülkemizde örnek olacak şekilde uzman bir ekip tarafından  hazırlanmış. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kaan - 3 yıl önce
Beyin Bedava