banner461
banner195

Acıgöl Zahire Pazarını İstiyor

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde esnafların büyük bölümünün geçim kaynağı haline gelen hububat alım satımının ilerlemesi için zahire pazarı talebi artıyor.

Acıgöl Zahire Pazarını İstiyor
03 Haziran 2013 Pazartesi 09:43

banner143
banner134

 Son yıllarda hububat ve baklagillerin alım satımı konusunda ciddi bir ivme kaydeden Acıgöl ilçesi esnaflarının büyük bir bölümünün artık öncelikli geçim kaynağı haline gelen bu konuda Nevşehir Ticaret Borsası’nın katkı sağlaması bekleniyor.

Nevşehir Ticaret Borsası başkanlığına aday her iki isme de aktarılan bu konuyla ilgili olarak artık ciddi bir çalışmanın ortaya konulmasını beklediklerini belirten Acıgöl esnafları, “Yıllardır geçim kaynağımız olan hububat ve baklagillerin alım satımı konusunda en büyük ihtiyacımız bir Pazar alanımızın bulunmaması. Geçmişte bu konuyla ilgili yapılan girişimler sonuç vermedi. Nevşehir Ticaret Borsasının bizlere bir öncülük ederek bu konuyla ilgili çalışmalarda bulunmasını bekliyoruz” dediler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Alper ATABAY - 5 yıl önce
Acıgöl, organize sanayinin aktif olmasından sonra 10 yıl içinde nüfusu 70 bine çıkacaktır. Yapılan stratejik hesaplamalar bu yöndedir. O yüzden ne gerekiyorsa ivedilikle yapılmalıdır. Teşekkürler.
Avatar
Nevşehirli - 5 yıl önce
Acıgöl eski acıgöl deyil gün geçtikçe gelişip nevşehir için önemi artıyor organize sanayi orayı uçuracak bu konuda borsa belediye ve acıgöllü esnaflar biraraya gelip bir adım atabilirler
Avatar
Acıgöllü cengiz - 5 yıl önce
bundan yıllar önce, önceki belediye başkanı yani, acıgöl organize sanayi bölgesini, acıgöl küçük sanayi sitesini, acıgöl ilkyardım ve trafik hastanesini (şuan kapatıldı), acıgöl hükümet konağını, acıgölün elektrik ve su işlerini, acıgölün altyapı kanalizasyon işlerini, acıgölün açılmayan bütün yollarını, yapılmayan bütün kaldırımlarını, acıgölün bütün parklarını bahçelerini, acıgöle ilk umumi wc yi ve burada sayılmayacak kadar daha hizmeti olan belediye başkanı nuri biçer, acıgöldeki zahire işi yapan esnafları toplayarak, sizler için zahire pazarı yapılsa daha iyi olur dedi. bunun üstüne acıgöllü zahire esnafı hep bir ağızdan istemezüüük bizim hepimizin çarşıda evlerimizin altında dükkanlarımız var, bizim zahire pazarı ile işimiz olmaz dediler. kamuoyuna saygıyla duyurulur..
Avatar
dikkat - 5 yıl önce @Acıgöllü cengiz
cengiz kardeş dikkat et birini öveyim derken ilçemizi yerin dibine sokuyosun ilk wc falan demişin insanlar ihtiyaçlarını yollardamı gideriyordu deredenmi su içerlerdi mum işiğındamı oturuyorlardı yorum yapayım derken resmen çuvllamışınız lütfen dikkat