banner461
banner195

Acıgöl’e Bal Ormanı Kuruluyor

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde 20 hektarlık alanda bal ormanının oluşturulması için hazırlıklar sürüyor. Bal Ormanına arı otu tohumu da atılacak.

Acıgöl’e Bal Ormanı Kuruluyor
09 Temmuz 2013 Salı 13:55

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde 20 hektarlık alanda bal ormanının oluşturulması için hazırlıklar sürüyor. Bal Ormanına arı otu tohumu da atılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, Nevşehir’de ilk kez oluşturulacak olan bal ormanına fidan dikimi için hazırlıkların son aşamaya geldiğini söyledi.

30 bin dolayında yapraklı ve ibreli fidan dikiminin gerçekleştirileceği bal ormanına arı otu tohumunun da atılacağını belirten Satırlı, bal ormanı sayısının ileriki yıllarda ilimizde daha da artmasının planlandığını söyledi.

Yörede arıcılığı destekleyecek bu tür alanların oluşturulmasına yönelik çalışmalarda bulunmayı sürdüreceklerine dikkat çeken Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, ilimizde bal ormanı sayısının önümüzdeki yıllarda artacağını belirtti.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
VATANDAŞ - 5 yıl önce
bazi ilçeler irmaga gem vuruyor islah ediyor bizede bir parmak bal çaliyorlar inandik...
Avatar
9 KÖYLÜ - 5 yıl önce
acigölümüzün bal ormanina ihtiyaci vardi çünkü bir takim bu işin rantini yiyenler hacilar ve hocalar da dahil konyalidan bali 10,15 liraya alip 50.60lerine alet ediyorlar
Avatar
Mutlu - 5 yıl önce
destek veren emeği geçen herkese teşekkürler.
Avatar
kerem - 5 yıl önce
kesinlikle habere katılıyorum ürgüpe bal ormanı kuruldu ve gün geçtikçe harika bir yayla meydana geliyor arıcılık sektörü gelişiyor ekonomiye can katıyor sektör hızle gelişiyor.