banner461
banner195

Acıgöllü Esnafın Beklentileri Sürüyor

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde esnafların büyük bölümünün geçim kaynağı haline gelen hububat alım satımının ilerlemesi için zahire pazarı talebi artıyor.

Acıgöllü Esnafın Beklentileri Sürüyor
02 Eylül 2013 Pazartesi 12:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde esnafların büyük bölümünün geçim kaynağı haline gelen hububat alım satımının ilerlemesi için zahire pazarı talebi artıyor.

Son yıllarda hububat ve baklagillerin alım satımı konusunda ciddi bir ivme kaydeden Acıgöl ilçesi esnaflarının büyük bir bölümünün artık öncelikli geçim kaynağı haline gelen bu konuda Nevşehir Ticaret Borsası’nın katkı sağlaması bekleniyor.

Nevşehir Ticaret Borsası başkanlığına aday her iki isme de aktarılan bu konuyla ilgili olarak artık ciddi bir çalışmanın ortaya konulmasını beklediklerini belirten Acıgöl esnafları, “Yıllardır geçim kaynağımız olan hububat ve baklagillerin alım satımı konusunda en büyük ihtiyacımız bir Pazar alanımızın bulunmaması. Geçmişte bu konuyla ilgili yapılan girişimler sonuç vermedi. Nevşehir Ticaret Borsasının bizlere bir öncülük ederek bu konuyla ilgili çalışmalarda bulunmasını bekliyoruz” dediler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
BORSA - 5 yıl önce
arkadaş belediye ne işe yarar proje yapsın arsası yoksa istimlak etsin yapsın saga sola sataşmakla olmuyor proje proje proje vekiller getirin yapalım diyorlar sizde projenizi yapın gidin havanda su dövmeyin
Avatar
siz yapmayın - 5 yıl önce @BORSA
aman siz yapmayın zenginiz diye millete tepeden bakın belediye size yer yapsın kooparatif kurun beyler