banner461
banner195

Açıkgöz'den çiftçimize bayram müjdesi

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Mustafa AÇIKGÖZ, Nevşehir’deki üreticilere müjdeli haberler verdi: "Çiftçilerimizin borçlarını erteliyoruz..!"

Açıkgöz'den çiftçimize bayram müjdesi
02 Eylül 2016 Cuma 13:59

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Mustafa AÇIKGÖZ, Nevşehir’deki üreticilere müjdeli haberler verdi:

"Çiftçilerimizin borçlarını erteliyoruz..!"

Çiftçilerimize her zaman önem verdik ve sorunlarını sorunumuz olarak bildik diyen AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz açıklamasında;" Sayın Başbakanımız ve hükümetimiz taleplerimize cevaben bayram müjdesini kamuoyuyla paylaştı."dedi.

AK PARTİ üreten çiftçimizin yanında...

Açıkgöz; Hem üreteceğiz hem de büyüyeceğiz. Emektar çiftçimizin tarım faaliyetlerine devam edebilmesi için bizler de üzerimize düşeni yaptık ve müjdeyi verdik:
"Çiftçilerimizin Ziraat Bankasına ve Tarım Kredi Kooperatifine olan borçlarını 1 yıl süreyle erteliyoruz. Çiftçilerimize, besicilerimize buradan müjdeyi veriyoruz. Tarımda havza başı desteklemeye geçiyoruz." dedi.

"Genç tarım işçisi projesini başlattık, 15 bin gencin her birine 30 bin lira karşılıksız para veriyoruz.İşte Başbakan Binali Yıldırım'ın  'Türkiye İyi Gelecek' konulu konferansında yaptığı o konuşma:

Geçmiş yıllarla mukayase ettiğimiz zaman bu yıl 3 milyon 700 bin küçük baş hayvanımız, 1 milyon 200 bin küçük baş mevcut. Hayvan varlığımız ihtiyacın üzerindedir. Kooparatiflerin, 640 milyon lira borç vardı, bunu 5 yıla yaymış olduk. Çiftçilerimizin, bankalara kooparatiflere olan borçlarını 1 yıl erteliyoruz. Gübre ve mazotta KDV kalkmıştı, buna ilave olarak gübrede yüzde 17 indirim sağlandı. Tarımla ilgili asıl düzenlemeleri önümüzdeki 3 ayda, 6 ayda daha iyi sonuçlarını göreceğiz. Tarımda havza bazlı desteklemeye geçiyoruz. Herkes her yerde her şeyi ekip biçmeyecek. Mevsin, coğrafi şartlar, bölgelere göre hangi ürünlerin, hangi havzalarda yetişeceğine bakanlık karar verecek.
Türkiye kalkınmayı tarımla sağlayacak. Tarım hükümetimiz için stratejik bir alan olarak ele alınacak. Genç tarım işçisi projesini başlattık. Damızlıklık ağırlıklı destekleme projesine geçiş yapıyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren çalışmalar bitecek, desteklemeleri de yılda 2 sefer vereceğiz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.