banner461
banner195

AGD İstanbul’un Fethini Kutlamaya Hazırlanıyor

Ülkemizde her yıl düzenli olarak kutlanan İstanbul’un fethi programı bu yılda maalesef zorunlu olarak Kocaeli İsmetpaşa standında gerçekleştirilecek.

AGD İstanbul’un Fethini Kutlamaya Hazırlanıyor
25 Mayıs 2016 Çarşamba 12:44

banner143
banner134
Ülkemizde her yıl düzenli olarak kutlanan İstanbul’un fethi programı bu yılda maalesef zorunlu olarak Kocaeli İsmetpaşa standında gerçekleştirilecek.
AGD Nevşehir şube başkanı Abdurrahim Doğru, “Bilindiği gibi 30 yıla yakın MGV-AGD olarak İstanbul’un fethini kutluyoruz, Milli Görüş lideri merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Hocamızın bize yol göstermesi ile başlayan bu kutlu yürüyüş heyecan aşk ve azimle devam ediyor. Son kaç yıldır bütün uğraşlarımıza rağmen gizli bir el tarafından  fetih kutlamamızı İstanbul da yapmamız hususunda çeşitli zorluklar çıkarılıyor. Bizlerde mecburi bir durumda Kocaeli ve civar illerde İstanbul’un fethini kutlamak zorunda kalıyoruz. Bizler İstanbul un fethini kutlarken Ayasofya’nın mahzun halini elbette göz ardı edemeyiz. Bunun için üzerimize düşen gayreti göstermek için çırpınıyoruz. 2013 yılında Ayasofya’nın açılması için Türkiye genelinde 14 milyon civarında imza toplayıp meclise sunduk. Yetkili merciler ise hala gereken adımı atmış değiller, geçen sene Ayasofya camii önünde sabah namazı programı icra ettik. 10 binler katıldı ve bu sene bir daha cumartesi sabah namazını Ayasofya önünde kılacağız inşallah. Bunun hazırlıkları yapılıyor. Fetih programımızı şu şekilde olacak; cuma günü cuma namazından sonra saat 14:00'te Mıhcılar petrolü önünde toplanıp en geç saat 14:30'da hareket etmiş olacağız, sabah namazında Ayasofya önünde milyonlarla aynı safta namaz kılacağız ve ardından İstanbul da bir kaç ziyaret yaptıktan sonra cumartesi saat 17:00'de Kocaeli İsmetpaşa stadyumunda hazır olmuş olup, fetih programının ardından memleketlerimize dönmüş olacağız. Buradan bütün halkımızı bu heyecanı ve bu engin manayı yaşamaya davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.