banner461
banner195

AHİKA, 9. Kalkınma Kurulu Toplantısı 25 Aralık’ta Aksaray’da Yapılacak

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın, Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterlikle birlikte organlarından biri olan ve üyeleri Ajans’ın sorumluluk bölgesindeki Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerinde görev yapan kamu kurumu yöneticileri, akademisyenler, işadamları, sivil toplum kuruluşları ve medya temsilcileri gibi yerel aktörlerden oluşan Kalkınma Kurulu 25 Aralık 2013 tarihinde Aksaray Altuntaş Otel’de toplanacak.

AHİKA, 9. Kalkınma Kurulu Toplantısı 25 Aralık’ta Aksaray’da Yapılacak
19 Aralık 2013 Perşembe 10:56

banner143
banner134

 Kuruluşundan bu yana Kalkınma Kurulu’nu sırasıyla Nevşehir, Kozaklı, Niğde, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde olmak üzere 8 kez bir araya getiren Ahiler Kalkınma Ajansı, 9. toplantıyı Aksaray’da gerçekleştirecek.

 

Bölgenin sorunlarına ve çözüm önerilerine, tanıtımına, potansiyeline ve önceliklerine yönelik olarak Yönetim Kuruluna tavsiyelerde bulunmak üzere yılda iki kez toplanan ve danışma organı niteliği taşıyan Kalkınma Kurulu, bölgesel gelişme hedeflerine yönelik olarak bölgedeki kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve yerel yönetimler arasındaki işbirliğini geliştirmek ve Ajansı yönlendirmek üzere üst düzey temsilcilerin bulunduğu 100 üyeden oluşmaktadır.

 

Aksaray Altuntaş Otel’de gerçekleştirilecek toplantı, sırasıyla Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız, Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi ve Aksaray Valisi Selami Altınok ile Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak’ın açılış konuşmaları ile başlayacak. 

 

Ahiler Kalkınma Ajansı tanıtımının da yapılacağı toplantı, Kalkınma Kurulu görev ve yetkilerinin anlatıldığı sunumların ardından, Ajans’ın 2013 ve 2014 faaliyetleri kurul üyelerine aktarılacak.

 

AHİKA Kalkınma Kurulu’nun 9. Toplantısı Kalkınma Kurulu Başkanlığı seçimine de sahne olacak. Kalkınma kurulu üyeleri seçim öncesi “Kalkınma Kurulu Başkanı Seçim Prosedürü” hakkında bilgilendirilecek. Daha sonra katip üyeler ve başkanlık için oylama yapılacak. Toplantı, kararının açıklanmasının ardından yeni Kalkınma Kurulu Başkanı’nın teşekkür konuşmasıyla sona erecek.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.