banner461
banner195

Ahika Kalkınma Kurulu Başkan Vekilliğine İsmail Ördü Seçildi

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Kalkınma Kurulu Toplantısı’nın 9’uncusu Aksaray’da gerçekleştirildi.Grand Altuntaş Otel’de gerçekleştirilen toplantının gündemi Kalkınma Kurulu Başkan seçimi oldu. NEVESOB Başkanı İsmail Ördü ise AHİKA Kalkınma Kurulu Vekili oldu.

Ahika Kalkınma  Kurulu Başkan Vekilliğine İsmail Ördü Seçildi
25 Aralık 2013 Çarşamba 16:05

banner143
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu
İlgili Galeriye Git
banner134

 Aksaray'dan İş Kadını Derneği Başkanı Hatice Şahin, Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Ördü, Kırıkkale İş-Kur İl Müdürü Nazım Ulu ve Niğde Kadın, Gençlik, Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Şükriye Güçlü olmak üzere 4 aday seçimde yarıştı. Başkan seçimi 2 tur olarak yapıldı. 57 Kalkınma Kurul Üyesi'nin kullandığı oyda İsmail Ördü 21, Hatice Şahin 23, Şükriye Güçlü 6 ve Nazım Ulu ise 7 oy aldı. Birinci turun ardından en çok oy alan Hatice Şahin ve İsmail Ördü 2 tur seçimlerinde yarıştı.

2'inci tur seçimlerinde ise Hatice Şahin 33 oy alarak kurulun yeni başkanı oldu. İsmail Ördü ise AHİKA Kalkınma Kurulu Vekili oldu.


FİB Haber merkezi olarak İsmail Ördü yü kutluyoruz.
Yeni Başkan Hatice Şahin, seçimin bir dostluk seçimi olduğunu belirterek, bundan sonra çalışmalara var gücü ile çalışacağını söyledi. Şahin, her ilin kurulda aynı ve eşit imkanlarda yararlanacağını ve her ile aynı ölçüde duracağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
e.e - 4 yıl önce
sayın başkan sizin gibi değerli bir şahsiyetin nevşehir adına almış olduğu bu görevden dolayı tebrik ederiz.allah mahcup etmesin.