banner461
banner195

AHİKA Valileri Avanos'ta Çanak Gösterisi izledi

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) aylık olağan yönetim kurulu toplantısı için Nevşehir'de bulunan Valiler Avanos'ta çanak yapımını izlediler.

AHİKA Valileri Avanos'ta Çanak Gösterisi izledi
29 Mart 2013 Cuma 18:39

banner143
AHİKA Valileri Avanos'ta Çanak Gösterisi izledi
İlgili Galeriye Git
banner134

 AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi  Ali Kolat, Aksaray Valisi  Selami Altınok, Kırşehir Valisi  Özdemir Çakacak ve Niğde Valisi  Alim Barut Nevşehir Valisi  Abdurrahman Savaş'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Komşu illerin valilerine, Nevşehir ve Kapadokya bölgesi hakkında bilgiler veren Vali Savaş, konuk valililer ile birlikte ajans çalışmalarını da değerlendirdi. Ziyaretin ardından, 5 ilin valisi AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısının gerçekleştirileceği Kapadokya Dedeman Otel'e geçti.

AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Aksaray Valisi Selami Altınok, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak ve Niğde Valisi Alim Barut, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Avanos'a gelerek çanak yapımı gösterisini izledi. Güray çömlekçilikte bir araya gelen valiler çanak yapımı hakkında bilgiler aldıktan sonra Kırıkkale Valisi Ali Kolat çanak yapmak üzere tezgaha geçti. Güray Çömlekçilik sahibi Güray Tüysüz, ağırladığı misafirlerine Avanos işi çanaklardan hediye etti.

 

AHİKA Yönetim Kurulu'nun Avanos gezisine Avanos Kaymakamı Sayın Mustafa Eldivan da katıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.