banner421
banner461
banner195

AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Kırşehir’de Yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı 28 Mart 2016 Pazartesi günü Kırşehir Valiliği Toplantı Salonu’nda yapıldı.

AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Kırşehir’de Yapıldı

banner143
banner134
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Niğde Valisi Necmeddin Kılıç Başkanlığındaki toplantı, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirildi..

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Niğde Valisi Necmeddin Kılıç toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Ahiler Kalkınma Ajansı, bir kalkınma modeli olarak bölgesindeki projeksiyonu yapabilmek ve ekonomik gelişmişliğe destek olabilmek amacıyla ciddi gayretler içerisindedir. Bu gayretler 2016 Yılı Mali Destek Programı ile de şekil alacaktır.

Bugünkü toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayacaktır. 
Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen faaliyetlerin başında; 2016 yılı Mali Destek Programı başvuru süreci devam etmesi gelmektedir. Programla ilgili tanıtım toplantıları 5 ilde gerçekleştirilmiş ve Proje Planlama Eğitimleri ile Teknik Yardım Toplantıları 5 ilde tamamlanmıştır.
Yine Mart ayı içerisinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri devam etmiştir. Aksaray TSO işbirliği ile Aksaray Merkez’de 4, Gülağaç ve Ağaçören de 1’er olmak üzere toplam 6 adet Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenmiştir. Nevşehir’de ise Merkez ve Acıgöl’de İŞKUR işbirliği ile 2 adet Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenmiştir.
Geçtiğimiz ay öne çıkan çalışmalar arasında; Aksaray’da Otomotiv Yan Sanayi İhtisas OSB fizibilitesinin tamamlanması; Niğde Üniversitesi KOP Genç Kulübü üyesi öğrencilerine Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetimi eğitimi verilmesi olmuştur.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.