banner461
banner195

Aile İçi Şiddet Mağdurumusunuz ? O zaman...

Geçtiğimiz günlerde ilimizde de özellikle Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Kadın Çalışmaları uygulama ve araştırma merkezince düzenlenen programla dikkat çekilen Kadına Şiddet olgusu hakkında hazırlanan broşür şiddet mağduru kadınlara yön gösteriyor.

Aile İçi Şiddet Mağdurumusunuz ? O zaman...
30 Kasım 2015 Pazartesi 14:24

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz günlerde ilimizde de özellikle Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Kadın Çalışmaları uygulama ve araştırma merkezince düzenlenen programla dikkat çekilen Kadına Şiddet olgusu hakkında hazırlanan broşür şiddet mağduru kadınlara yön gösteriyor.

Şiddet Mağduru olan kadınların böyle bir olumsuzluk karşısında neler yapması gerektiğinin anlatıldığı broşürler ilimizdeki çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları ile kamu kurum kuruluşlarının gözle görülebilir alanlarında asılıyor.

Söz konusu broşürde Şiddete maruz kalan kadınların öncelikle illerde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları isteniyor. Sığınma evlerinin, kadın danışma merkezlerinin, Alo 183 hattının şiddet mağduru kadınlara hizmet verip konuyla ilgili destek sağlayabileceğine dikkat çekilen açıklamalarda ayrıca Baro, Polis, Jandarma, Belediye gibi kamu kurumlarının da şiddet mağduru kadınlara mutlaka destek sağlayabilecekleri belirtiliyor.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.