banner461
banner195

AK Parti İl Başkanı Tanrıver; “Annelerimiz ilk öğretmenlerimizdir”

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, dünyada başarıyı yakalamış pek çok insanın arkasında annelerin emekleri ve duaları olduğunu söyledi.

 AK Parti İl Başkanı Tanrıver; “Annelerimiz ilk öğretmenlerimizdir”
09 Mayıs 2015 Cumartesi 10:19

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, dünyada başarıyı yakalamış pek çok insanın arkasında annelerin emekleri ve duaları olduğunu söyledi.

10 Mayıs Dünya Anneler Günü münasebeti ile bir mesaj yayımlayan Mehmet Ali Tanrıver, Annelerimizin, yılın bir günü değil her günü baş tacı edilmeye layık olduğuna vurgu yaptı.

Sevgi, sabır ve fedakârlıkları hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek annelerin her zaman hatırlanması gerektiğini ifade eden Tanrıver’in mesajı şöyle;

 “Yaşadığımız her dakikanın en yüce anlamı annelerimiz,  bizler için tek bir günde anlam bulmaz. Onların varlıkları hayatımızın her gününün en büyük manasıdır. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. Hayatımızın her anında yanı başımızda olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz; ilk öğretmenimiz, hayat boyu yaşamımızdaki en büyük hazinemizdir. Annelerin önemini belirtmek için yüce Peygamberimiz, ‘Cennet annelerin ayağının altındadır’ demiştir. Türkiye’nin en akil yürekleri olan annelerimiz, bütün sorunlarımızın çözümünde de en büyük teminatımız ve anahtarımızdır. İnanıyorum ki, Türkiye’nin kardeşlik yolunda ilerlemesi, en çok annelerimizi mutlu etmekte ve en çok onları heyecanlandırmaktadır. Mete Han’ları, Alparslanları, Fatih Sultan Mehmet’leri,  yetiştiren Türk analarının, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine, cennet vatanımızın geleceğine sahip çıkacak evlatları yetiştirmesi hiçbir değerle ölçülemez. En mutlu anlarımızda olduğu gibi, başa çıkamadığımız tüm güçlüklerde sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimizin gülen yüzleri bizler için de en değerli hazinedir. Anneler Günü vesilesiyle, evlatlarını vatan uğruna şehit veren, acılarını yürekten paylaştığımız tüm annelerimizin gününü kutluyor ellerinden öpüyorum bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum” 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.