banner461
banner195

AK Parti Nevşehir Milletvekili Adaylarından Miraç Kandili Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Nevşehir Milletvekili Adayları Miraç Kandili nedeniyle birer mesaj yayınladılar.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Adaylarından Miraç Kandili Mesajı
15 Mayıs 2015 Cuma 10:21

banner143
banner134
AK PARTİ NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAYI AÇIKGÖZ’DEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

AK Parti Nevşehir Milletvekili adayı Mustafa Açıkgöz, mübarek üç aylar içerisinde yer alan Miraç Kandilinin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) şahsında insanlığa bir örnek oluşturan, merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu sınırsız bir yükseliş ufku olduğunu belirtti. 

Açıkgöz, Miraç Kandili nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada İsra ve Mirac’ın yükselme ve yücelme yollarının tek sahibinin Allah olduğunun bilincine varmak olduğunu kaydetti.

Açıkgöz, Mirac’taki yükselmenin ve yücelmenin ancak Kur’an ve Hz. Peygamber’in rehberliğinde olacağının farkına varmak olduğunu ifade ettiği mesajında şunları belirtti: 

“Üç Aylar mevsiminin manevi hayatımıza getirdiği bereketle birlikte dini hayatımızda önemli bir yeri olan İsra ve Mirac Gecesine ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. İsra ve Mirac Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in kutlu yolculuğunun ve Rabbi ile buluşmasının adıdır. Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Yüreklerimizi kin ve nefret duygularından arındırmak, dostluklarımıza daha da önem vermek için bu mübarek geceyi büyük bir fırsat olarak görmeliyiz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya ve insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışmalı, bu gece vesilesiyle insanları birbirine yakınlaştıracak, sevgi ve kardeşlik iklimini sağlayacak tavırlar sergilemenin yollarını aramalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Nevşehirli hemşerilerimizin kandillerini tebrik ediyor, Aziz Milletimize, bu güzel ülkemize, bütün insanlığa huzur, barış, kardeşlik, birlik ve dirlik getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.”


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ VE ADAYI GİZLİGİDER’DEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ebubekir Gizligider, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ebubekir Gizligider; "Miraç, bizlere insanın, ilahi rızaya ulaştığında idraki zorlayan nice üst derecelere yükselebileceğini, dünyevi ortamdan sıyrılarak, mana âleminde yükselmenin, ilahi rahmet ve huzura erişmenin, ancak gönül ve ruh temizliğinden her şeyin sahibi olan Yüce Allah'a bağlılık ve boyun eğmeden geçeceğini hatırlatır" dedi.

 Gizligider, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, bu gecenin, mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin ifadesi olan ve pek çok ilahi lütuf ve ihsanla dolu Miraç Kandili olduğunu belirtti.

 Hz. Muhammed'in insanlığı İslam'a davet sürecinin en zor yıllarında bir gece Mescid-i Aksa'ya, oradan da semaya yaptığı pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran bu yolculuğun, Hz. Muhammed için zaman ve mekânın da sahibi Yüce Mevla'ya sonsuz kudretini müşahede etme ve onun desteğine mazhar olarak risalet görevinde manevi güç kazanma vesilesi olduğunu ifade eden Gizligider, Müslümanlar için ALLAH'a ve Hz. Peygamber'e bağlılığı pekiştiren bir sınav olduğunu kaydetti.

 Gizligider, şöyle devam etti: "Yüce ALLAH tarafından alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Muhammed Mustafa'nın (sav), Cenab-ı Hakk'ın yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen ve varlığın özüne ve anlamına yolculuğu ifade eden İsra ve Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miraç, bizlere insanın, ilahi rızaya ulaştığında idraki zorlayan nice üst derecelere yükselebileceğini, dünyevi ortamdan sıyrılarak, mana âleminde yükselmenin, ilahi rahmet ve huzura erişmenin, ancak gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlerle bütünleşmekten, her şeyin sahibi olan Yüce ALLAH'a bağlılık ve boyun eğmeden geçeceğini de hatırlatır. Sevgili Peygamberimiz (SAV) tarafından 'müminlerin miracı olarak' nitelenen, İslam'ın temel ibadetlerinden biri olan ve iç dünyamızdaki yükselişi ve arınmayı ifade eden namaz, hepimize bu imkânı sağlamaktadır. Dolayısıyla namaz, dost doğru kılındığında, iç dünyamızdaki manevi yükselişi ve arınmamızı sağlayarak, inancımızla yaşantımızı birleştirecek, bilinç düzeyimizi yükseltecek ve böylece bizi kötülüklerden alıkoyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Âleminin Miraç Kandilini tebrik eder, Miraç Kandilinin başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa barış huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederim”.


AK PARTİ NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ VE ADAYI GÖKTÜRK, MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLADI
AK Parti Nevşehir Milletvekili ve Milletvekili adayı Murat Göktürk, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. 
Göktürk, "İslam aleminin asırlardan bu yana büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladığı mübarek Miraç Kandili de böylesi gecelerden biridir" dedi. 
Tüm İslam aleminin kandilini kutlayan Göktürk, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Müslümanlar için büyük bir öneme sahip olan bu kutlu gecede Hz. Muhammed (S.A.V.), Sidretü'l-Münteha'dan ileriye geçerek zaman, mekân ve cihetin olmadığı ifade edilen katta Allah ile aracısız görüşmüştür. Miraç gecesinin en özel hediyesi, Müslümanlar için büyük bir nimet olan namaz bu gece farz olarak indirilmiştir. Bundan dolayıdır ki Miraç Kandili vesilesiyle üzerinde ağır sorumluluklar taşıyanlar başta olmak üzere istisnasız bütün müminlerin hemen her konuda üzerine düşen tüm vazife ve sorumlulukları bir kez daha hatırlaması gerekir. Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır. İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Bu itibarla bu gece idrak edilecek Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin tüm İslam alemine ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.