banner461
banner195

AK Parti'de 3. döneme takılanlara yeni görev

Başbakan Erdoğan, 3 dönem kriterine uygun olarak vitrinden inecek olan tecrübeli kadroyu bakın ne için kullanacak...

AK Parti'de 3. döneme takılanlara yeni görev
20 Eylül 2013 Cuma 19:01

banner143
banner134

 AK Parti'de 3 dönem kriterine takılan partinin ağır ağabeylerinin siyasi kariyerlerine nasıl devam edeceği merak  konusu olurken, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bu isimlerle partide çalışmaya devam edeceği öğrenildi.

DANIŞMA MEKANİZMASI OLACAKLARFarklı formül arayışları ile tüzüğün değişip değişmeyeceği tartışılırken, Erdoğan tartışmalara son noktayı koydu. Edinilen bilgilere göre, partinin ağır ağabeyleri olarak nitelendirilen önemli isimler, Genel Merkez'e geçecek. Alacakları görevlerin yanı  sıra  mesailerini yeni dönemde kadro yetiştirme  konusunda  harcayacak. Önümüzdeki dönem genel merkeze geçecek önemli isimlerin yeni kadrolar yetişmesinin yanı  sıra  parti teşkilatları için önemli danışma mekanizması oluşturacağı öğrenildi. Ağabeylik rolü ile teşkilatın denetlenmesinden, yeni yapılacak organizasyonlara kadar bütün çalışmalarda yol göstericilik pozisyonunda bulunacak olan bu tecrübeli kadro partinin gençleştirilmesi planlanan kadroları ile kurulacak istişare mekanizmasında da önemli rol oynayacaklar ve süreçlerin hasarsız atlatılmasına çalışacaklar.

SADAKAT VURGUSU

Başbakan Erdoğan'ın, son olarak ilçe belediye başkanlarına "değişime rağmen hizmete devam" mesajı verirken, milletvekilleri ve bakanlara da bu çağrıyı yaptığı öğrenildi. Erdoğan, son konuşmasında  "Nitekim şu anda da bizim bir çok arkadaşlarımız, daha önce milletvekili, bakanken, bugün farklı görevlerde şu anda hizmet ediyorlar. Kimisi bakan yardımcısı olmuş, kimisi çeşitli kurumlarda görev almış, üstlenmiş, bu  şekilde  yola devam ediyorlar. Bütün mesele, o sadakat, o teslimiyettir" ifadeleri ile sadakat vurgusu yapmıştı. Ayrıca, "Millete hizmet yolunda biz, kırılmak, darılmak, küsmek gibi bir tavrı bugüne kadar tanımadık" ifadelerini kullanan Erdoğan'ın tüm partililere her göreve hazır olun mesajı verdiği ifade edildi.

Kaynak: Sabah


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.