banner461
banner195

AK Parti'den önemli uyarı: Sahte adaylara dikkat!

Ak Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, "kesin adayım" diyerek anketleri etkileyip, adaylık olasılığını güçlendirmeye çalışan "uyanıklara" karşı kamuoyunu uyardı.

AK Parti'den önemli uyarı: Sahte adaylara dikkat!
29 Ağustos 2013 Perşembe 15:50

banner143
banner134

AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, "kesin adayım" diyerek anketleri etkileyip, adaylık olasılığını güçlendirmeye çalışan "uyanıklara" karşı kamuoyunu uyardı.

"Bazı uyanıklar 'falanca ile konuştum. Adaylığım kesin' diye uyduruyormuş" diye tweet atan Menderes Türel, bu konuda Hürriyet'in sorularını yanıtladı.
 
"TEK BİR KİŞİNİN BİLE ADAYLIĞI KESİNLEŞMEDİ"
 


Henüz AK Parti'de "tek bir kişinin bile adaylığının kesinleşmediğini" vurgulayan Türel, "Sayın Başbakan'ın kafasında netleşen isimler olabilir. Ancak varsa da kendisi bunu bizlerle paylaşmadı. Sayın Başbakan'ın ketumiyetini herkes bilir. Parti yetkili kurulları ile görüşmeden herhangi biriyle adaylık konusundaki bir fikrini paylaşabileceğini de sanmıyorum" diye konuştu.

AK Parti'de adaylık konusunda "fevkalade kurumsallaşmış bir sistemin bulunduğunu" ve adaylık konusunun önceden belirlenen kriterler çerçevesinde parti yetkili kurullarının karar vereceğini vurgulayan Menderes Türel, "Kurullarda belirlenen adaylar, Sayın Başbakanımızın da onayı alındıktan sonra açıklanacaktır. Bundan önce söylenen hiçbir şeye inanmamak gerekir" dedi.

"Kesin adayım" diyen kişilerin amacının da, yapılan kamuoyu yoklamalarını etkilemek olabileceğine dikkat çeken Türel, "Biliyorsunuz, siyasette güçlü görünenden yana bir yoğunlaşma olur. 'kesin adayım' diye konuşan kişiler de bunu sağlamaya çalışıyor olabilir" diye konuştu. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatansever - 5 yıl önce
maşallah bizim bölgede de bunlar çokça yaşanıyor.piyasada bu modellerden önümüzdeki günlerde de çoğalmalar olacaktır. ben filanca ile görüştüm kesin adayım, anket, teşkilat,temayül hikaye kardeşim ben sözü aldım... kesin adayım...
bu örnekleri gördük. iyi açıklama olmuş. birileri okusun da boş boş konuşmasın.
Avatar
nevşehİRLİ - 5 yıl önce
inşallah dediğin gibidir sayın menderes bey ama şu olayı nasıl edecek nasıl önleyeceksiniz? adil bir adaylık süreci işlemiyor , oyunla dümenle düzenle uygulanan durumlar ne olucak? mesela koordinatör veya farklı farklı görevli kişiler gönderiyorsunuz, onlarda illerde milletvekilleri ile belediye başkanları ile istişare edip o insanları kandırıp yalan durumlara sevk edecek işler yapıyorlar. bunun önüne nasıl geçeceksiniz?*
Avatar
ak partili - 5 yıl önce
peki ak partiyi yanıltanları ,ak parti üst yöneticilerini yanıltanları, başbakanı yanıltanları nasıl önleyeceksiniz sevgili menderes türel??