banner461
banner195

Alışkanlığı Tetikliyor

Yeşilay Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, yöremizde bulunan şarap üretim tesislerinin ister istemez alkol alışkanlığının artmasında tetikleyici bir rol oynadığına dikkat çekti.

Alışkanlığı Tetikliyor
08 Mayıs 2015 Cuma 14:49

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Yeşilay Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, yöremizde bulunan şarap üretim tesislerinin ister istemez alkol alışkanlığının artmasında tetikleyici bir rol oynadığına dikkat çekti.

Ülkemizde ortaokul seviyesine kadar alkol alışkanlığının edinilmesi konusunda tüm kamuoyuna ve başta kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lara önemli görevler düştüğüne işaret eden Yeşilay Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, “Ülkemizde alkol kullanma alışkanlığı her geçen yıl biraz daha artıyor. Bu konuda özellikle kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine büyük görevler düşüyor. Yöremizde bulunan şarap üretim tesislerinin de bu alışkanlığının kazanılmasında ister istemez bir rol oynadığını söylemek yanlış olmaz. Bu konuda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile diğer yetkili kurum ve kuruluşların daha ciddi denetimler yapmasını istiyoruz” diye konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.