banner461
banner195

Alışverişlerinizde yankesici ve dolandırıcılara dikkat

Kurban bayramına sayılı günler kala il emniyet müdürlüğü vatandaşları yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşın uyarmayı sürdürdü. 

Alışverişlerinizde yankesici ve dolandırıcılara dikkat
28 Ağustos 2017 Pazartesi 13:41

banner143
banner134
Kurban bayramına sayılı günler kala il emniyet müdürlüğü vatandaşları yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşın uyarmayı sürdürdü. 
Yapılan açıklamada; “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Vatandaşların ve Esnaflarımızın Yankesicilik ve Tırnakçılık Olaylarının Mağduru Olmamaları İçin; Yankesicilik ve tırnakçılık olaylarından korunmak için toplu taşıma araçlarında başkaları tarafından itildiğinizde elinizi cebinize götürmeyi veya çantanızı kontrol etmeyi alışkanlık haline getiriniz. Cüzdanınızda fazla nakit para bulundurmayınız. Nakit para yerine kredi kartı, çek ve benzeri ödeme araçlarını bulundurunuz. Kalabalık yerlerde yüksek miktarda paranız olduğunu göstermeyin, aksi halde gaspçıların hedefi olursunuz. Üzerinizde yüklü miktarda para taşımanız gerekiyorsa birkaç parça halinde (ceplere bölüştürün) emniyetli bir şekilde taşıyınız. Adres sormak, para bozdurmak ve benzeri bahanelerle size yaklaşan tanımadığınız şahıslara karşı dikkatli olunuz. Paranızı saymadan teslim etmeyiniz, saymadan da teslim almayınız. İş yerinde teşhir edilen küçük ve değerli malları kolayca ulaşılabilecek ve dalgınlığınızdan faydalanılarak alınabilecek yere bırakmayınız. İmkanlar el veriyorsa tek başınıza iş yerinizde bulunmamaya çalışınız, kaldırımcılık suretiyle hırsızlık yapanlar genelde tek kişinin bulunduğu yerleri tercih ederler. Yankesicilik ve Tırnakçılık Olaylarının Mağduru Olmamanız durumunda paniğe kapılmayın hemen 155 Polis İmdat Hattını arayın” uyarılarında bulunuldu. 

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.