banner461
banner195

Alkan Adaylığını Açıkladı

Yerel seçimlerin ardından yapılacak olan Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti'nin Olağan Genel Kurulu'nda Kapadokya TV Genel Yayın Yönetmeni/Gazeteci Behçet Alkan aday olacağını açıkladı.

Alkan Adaylığını Açıkladı
03 Şubat 2014 Pazartesi 10:37

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Yerel seçimlerin ardından yapılacak olan Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti'nin Olağan Genel Kurulu'nda  Kapadokya TV Genel Yayın Yönetmeni/Gazeteci Behçet Alkan  aday olacağını açıkladı.

Başkanlık dönemine son vermeyi kararlaştıran duayen gazeteci Muammer Başer'in  görevini sürdürdüğü son dönemde yönetim kurulu üyesi olan Alkan, 1997 yılında başladığı gazeteciliği İzmir ve Ankara'da sürdürdükten sonra eşinin tayini ile Nevşehir'e dönerek mesleğini bu ilde devam ettirdi.

Kapadokya TV'de yaptığı programlarla gazetecilikteki başarısını gözler önüne seren Alkan, yerel haberciliğe farklı bir boyut katarak Nevşehir kamuoyuna yerelin dışında da doğru ve nitelikli bilgiler sunmak için savaş muhabiri olarak son 2 yılda defalarca Suriye'ye gidip "orada gerçekte neler oluyor?" sorusunun cevabını haber bültenlerine taşıdı. Halep'te çatışmaların sürdüğü sıfır noktasında yaptığı haberler ulusal birçok haber kanalında Alkan'ın imzasıyla yayınlandı.

Kapadokya TV'de köklü değişikliklere imza atan Alkan,  yerel yayıncılığa belgesel kültürünü yerleştirerek "Afrika'nın Çığlıkları: Somali, Kenya"- "Yetimler Ülkesi Sierra Leone" - "Ata Diyarı Kazakistan" - "Suriye Gerçekleri 1-2-3"  "Arakan ağlıyor" adlı belgeselleri bizzat gidip yerinde kameraya çekerek seyirciye daha kaliteli yayınlar sunmaya gayret gösterdi. 

Nevşehir'de görev yapan meslektaşlarına da belgesel alanında yer ayırdı ve "Habercinin Hatırası" adlı yapıtla gazetecilerin yaşadıklarını kamuoyuna aktardı. 

2009 yılından beri Kapadokya TV Genel Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Alkan, mesleğinin 17. yılında Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevine de talip olduğunu belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mustafa Uyumaz - 4 yıl önce
Çok dürüst bir adam insallah kazanır sehrimiz icin iyisi olsun
Avatar
rasim - 4 yıl önce
yakışır
Avatar
aydın - 4 yıl önce
yakışır kardeşime allah yolunu açik etsin
Avatar
uyduda yok !!! - 4 yıl önce
şu nevşehirdeki yerel tv kanalları ne zaman uyduya geçecek allah aşkına çağı yakalayın biraz kardeşim , yerel kanallarımızı tvlerde görmek istiyoruz
Avatar
abdullah harun - 4 yıl önce
çilekeş yerel basın çalışanlarımızı saygıyla anıyorum..hepsine başarılar diliyorum..sayın behçet alkan beyefendiyi son yıllarda yaptığı cesur gazetecilik, sorumlu habercilik anlayışıyla hatırlıyoruz.bu görev arkadaşlar tarafından kendilerine tevdi edilirse çok da güzel başaracağına inanıyorum..
Avatar
Ankaradan Nevşehire - 4 yıl önce
behçet abim çok sevindim allah yolunuzu açık etsin dularım sizlerle.