banner461
banner195

Alkan, Türkmen Dağı'na gitti

Bir süre önce Anadolu Ajansı'nda göreve başlayan Gazeteci-Savaş Muhabiri Behçet Alkan, şiddetli çatışmaların yaşandığı Suriye'deki Bayır-Bucak Türkmen Dağı'na görevlendirildi.

Alkan, Türkmen Dağı'na gitti
21 Kasım 2015 Cumartesi 13:43

banner143
banner134
 Bir süre önce Anadolu Ajansı'nda göreve başlayan Gazeteci-Savaş Muhabiri Behçet Alkan, şiddetli çatışmaların yaşandığı Suriye'deki Bayır-Bucak Türkmen Dağı'na görevlendirildi. Alkan, sıcak gelişmeleri Dünya kamuoyuna duyurmak amacıyla zorlu göreve talip oldu.

2008 yılından beri Kapadokya TV Genel Müdürü olarak görev yapan Alkan, Suriye'de ve özellikle Bayır-Bucak'ta yaptığı başarılı habercilik nedeniyle Başbakanlık BYEGM tarafından ödüle layık görülmüş ve geçen yıl ödülünü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen törende almıştı.

Bu kapsamda çeşitli ödüller de alan Alkan, kısa bir süre önce Anadolu Ajansı'nda göreve başladı. Alkan, Ruslar'ın hava saldırısı ile destek verdiği Esad askerlerinin açıkça katliam yaptığı Türkmen Dağları'nda savaş muhabiri olarak görev yapacak. 

Alkan, daha önce Halep, İdlib, Azez, Bayır-Bucak'a defalarca gidip ulusla habercilik başarılarını imza atmış, çatışmaların yaşandığı sıfır noktasında kaydettiği görüntüler nedeniyle de çeşitli ödüller almıştı.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.