banner461
banner195

Allah Nazarlardan Saklasın Bacım

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir sadece ören yerleri, yer altı şehirleri, kilise ve manastırları, büyülü Peribacalarından ibaret değil. Bölgenin çeşitli merkezlerinde bulunan Seyir Tepeleri de yerli ve yabancı turistin ilgisini görmeye devam ediyor.

Allah Nazarlardan Saklasın Bacım
12 Kasım 2015 Perşembe 13:35

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir sadece ören yerleri, yer altı şehirleri, kilise ve manastırları, büyülü Peribacalarından ibaret değil. Bölgenin çeşitli merkezlerinde bulunan Seyir Tepeleri de yerli ve yabancı turistin ilgisini görmeye devam ediyor.

Merkeze bağlı Uçhisar Beldesinde bulunan Güvercinlik Vadisine bakan Seyir Tepesi de yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği turistik merkezler arasında. Gruplar halinde bu alana gelen yerli ve yabancı turistler bir yandan tarihi güvercinliklerin bulunduğu alanları görebildikleri gibi tarihi Uçhisar kalesinin harika fotoğraflarını da çekebiliyorlar.

Bu arada söz konusu güvercinlik vadisi seyir tepesinde bayanların büyük ilgi gösterdikleri Nazar Ağacı da binlerce nazar boncuğu ile seyir tepesine ayrı bir renk katmayı sürdürüyor. Nazara inanan, nazardan korunmak isteyen bayanlar önce seyir tepesindeki tezgahlardan aldıkları boncuğu ağaca asıyor, ardından da önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyor. Tabi fotoğrafı çeken de bir bayan arkadaş ya da yakın olunca “Allah Nazarlardan Saklasın Bacım” sözü edilmeden geçilmiyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.