banner461
banner195

Almanya Hamburg’dan Rektörümüze Anlamlı Ziyaret

Almanya’da faaliyet gösteren Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümin Uluç, Hamburg El Ele Engelliler Derneği Kurucu Başkanı Ali Akdemir ve engelli Zeyno Senen Gürüz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

Almanya Hamburg’dan Rektörümüze Anlamlı Ziyaret
08 Ağustos 2014 Cuma 16:30

banner143
banner134

 Almanya’da faaliyet gösteren Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümin Uluç, Hamburg El Ele Engelliler Derneği Kurucu Başkanı Ali Akdemir ve engelli Zeyno Senen Gürüz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’ı makamında ziyaret etti. 

Almanya’nın Hamburg şehrinde yaşayan engelli Zeyno Senen Gürüz’ün hayalini gerçekleştirmek üzere Türkiye’de bulunan Mümin Uluç ile beraberindekilerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, kendilerine teşekkür etti.

Ziyarette dernek olarak yapılan çalışmalar ile ilgili Rektörümüze bilgi veren Başkan Mümin Uluç, Nevşehir’de bulunma nedenlerinin Kapadokya Kültür Derneği ve Hamburg El Ele Engelliler Derneği iş birliğiyle Hamburg’ta yaşayan engelli Zeyno Senen Gürüz’ün hayallerini gerçekleştirmek olduğunu söyledi. Uluç “Zeyno kardeşimizin bazı hayallerinin olduğunu ancak engelli olduğu için bu hayallerini gerçekleştiremediğini öğrendik. Biz de iki dernek olarak bu kardeşimizin Kapadokya’yı yakından görüp burada balona binme, tanınmış ünlü sanatçı Ceylan ile tanışma ve rahmetli olan amcasının mezarını ziyaret etme hayalini gerçekleştirmek için kendisini de alarak Nevşehir’e geldik. İnşallah bu kardeşimizin hayalinin gerçekleşmesine vesile olacağız” dedi.

Engellilerin topluma kazandırılması kadar onların hayallerinin de gerçekleştirilmesinin önemli bir insanlık görevi olduğunu söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, bu anlamda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak çeşitli çalışmalarda bulunduklarını belirtti. Rektörümüz “Toplum ve bireyler olarak bu insanları topluma kazandırmak, onların hayallerinin gerçekleşmesine yardımcı olmak hepimizin görevi. Engellilere yönelik gerek üniversitemiz bünyesinde oluşturduğumuz Engelsiz Üniversite Birimi, gerekse şahsım olarak çalışmalarımız bulunmakta. Bunun güzel bir örneğini ise geçtiğimiz günlerde yerine getirdik. Ürgüp ilçemizde yaşayan ve kendisi de engelli olan Büşra Ay isimli genç bir kızımızın uçağa binme ve İstanbul’a giderek burada Kız Kulesini görme hayali bulunduğunu öğrendik ve harekete geçtik. Bu anlamda üniversitemiz öğrencileri kendi aralarında düzenledikleri gecede elde ettikleri gelirle bu kızımızın hayalini gerçekleştirdiler. Nice Büşra ve Zeyno’ların topluma kazandırılması, onların hayallerinin gerçekleşmesi için başta biz yöneticiler olmak üzere topluma büyük görevler düşüyor” diye konuştu. 

Misafirlerle bir süre sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, ziyaretlerinden ve özellikle Zeyno’nun hayalini gerçekleştirmek için yola çıkan Başkan Mümin Uluç ile Ali Akdemir’e teşekkürlerini sundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.