banner421
banner461
banner195

Altınyıldız Kolejinden Türkçe Konuş Projesi

Altınyıldız Koleji öğretmen ve öğrencileri tarafından başlatılan “Türkçe Konuş” projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Altınyıldız Kolejinden Türkçe Konuş Projesi

banner143
banner134

 Altınyıldız Koleji öğretmen ve öğrencileri tarafından başlatılan “Türkçe Konuş” projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Öğrenciler  hazırladıkları tişörtlerle yabancı yazılı tişörtlerin kullanılmamasını vurguladı. Her sınıfın farklı bir dil sloganı kullandığı etkinlikler bir hafta boyunca devam edecek.


Özel Altınyıldız Koleji öğretmen ve öğrencileri “Türkçe için bir Farkındalık” projesi başlattılar. Yaptıkları açıklamalarda;


“Ana dilimiz Türkçe ,yeryüzünün en eski ve en geniş coğrafya parçasında konuşulan gelişmiş, zengin bir kültür,bilim ve sanat dilidir.


Dünyada en çok konuşulan ilk 5 dilden biri olan Türkçemiz yaklaşık 250 milyon kişinin ana dili olarak konuştuğu büyük bir dildir.


Türkçe gelişmiş bir dildir. Türkçenin söz varlığı bugün 75.000’i geçmiştir. Bu sözcüklerin yan ve mecaz anlamı düşünüldüğünde söz varlığımız yüz binleri aşmaktadır.Peki bu kadar gelişmiş ve çok konuşulan bir dilden ,söz varlığımızdan yararlanıyor muyuz? Bizim cevabımız “Hayır” olduğu için Altınyıldız Koleji öğrencileri ile “Türkçe İçin Bir Farkındalık” yaratmak istedik.


Özel Altınyıldız Koleji öğrencileri ile Türkçe tişört projesi başlattık. Bizim yegane amacımız farkındalık yaratmak ve yabancı yazılı tişörtlerin gerekli olmadığı fikrini kavratmaktır.


Bir Okyanus olan Türkçemize bir damla katkıda bulunmak tek isteğimiz. Tişörtlerimizdeki sloganlarımız hep bu uğurda oluşturulmuş. Umarız yozlaşan Türkçemizin yönünü değiştirme çabamız görülür ve projemiz geniş bir kitle ile daha da büyür. Projemize destek veren idarecilerimize ,arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.”dediler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
AHMET - 4 yıl önce
altinyildiğiz koleji ismindeki yanancı kelimeyi çıkartsın baştan ilk adımını böyle atsın. reklam amaclı hareketler bunlar.
Avatar
salih karatay - 4 yıl önce
dilimize sahip çıtebrik ederimkmazsak,bağımsızlığımız da olmaz.
Avatar
kurum adı - 4 yıl önce @AHMET
kurum adını nasıl çıkaracak?ahmet beyin zihniyetinde insanlar reklamsız hangi proje üretti bu dile,bu şehre