banner461
banner195

Amaçları Cenaze Değil Olay Çıkartmak

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Nevşehir İl Temsilcisi Feridun Özdemir, Berkin Elvan’ın cenaze töreninde linç edilen İstanbul büyükşehir belediyesi itfaiye çalışanlarına yapılan saldırıyı kınadı.

Amaçları Cenaze Değil Olay Çıkartmak
13 Mart 2014 Perşembe 18:59

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Nevşehir İl Temsilcisi Feridun Özdemir, Berkin Elvan’ın cenaze töreninde linç edilen İstanbul büyükşehir belediyesi itfaiye çalışanlarına yapılan saldırıyı kınadı.

Özdemir açıklamasında; “Gezi olayları sırasında yaşanan polis müdahalesi sonucunda yararlanarak tedavi altına alınan ve hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın cenaze töreninde, eylem yapan grubun arasında kalan ve görevini cansiperhane yapmakta olan emekçi itfaiye çalışanlarına yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Belki de bir yangını söndürmeye girmekte olan, bir can kurtarmaya gitmekte olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiye çalışanları E.İ. ve M.B. bir acıyı paylaşmak üzere cenazeye katılan gruplar tarafından aşırı şiddete maruz kaldılar. Linç edilen itfaiyecilerin tek derdi evine ekmek götürmektir. Polis şiddetine karşı oldukları iddiasıyla cenazeye katılanların şiddet uygulamasını, itfaiyecilerin görevlerini yapmalarına engel olunmasını ve linç girişimini şiddetle kınıyoruz. İtfaiye çalışanı olan üyelerimize yapılan linç girişimi amacın ölen bir kişinin yasını tutmak değil olay çıkartmak olduğu algısını desteklemektedir. Emeğe ve işini yapmaya çalışanlara karşı yapılan bu saldırıyı kınıyor, üyelerimize acil şifalar diliyoruz.” diye konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşrhirli - 4 yıl önce
Berkine aglayan sanatci bozuntulari buraka niye susuyo takiyeci karakdersizler