banner461

Anadolu Basının Tek Savaş Muhabiri Türkmen Cephesinde

Kapadokya TV Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Behçet Alkan, Türkmen gerçeğini gözler önüne seriyor. Türkmen Cepheleri'nde yaşananları kayıt altına almaya devam eden Alkan, Esad rejimine ait helikopterlerin Türkmen Köyleri'ne varil bombası attığını bildirdi.

banner503
 Anadolu Basının Tek Savaş Muhabiri Türkmen Cephesinde
26 Haziran 2014 Perşembe 17:45

banner143
banner134

 Anadolu Basının Tek Savaş Muhabiri Türkmen Cephesinde 
NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya TV Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Behçet Alkan, Türkmen gerçeğini gözler önüne seriyor. Türkmen Cepheleri'nde yaşananları kayıt altına almaya devam eden Alkan, Esad rejimine ait helikopterlerin Türkmen Köyleri'ne varil bombası attığını bildirdi. 
Türkmen Dağları olarak bilinen orman ve dağlık arazide savaşan Türkmen Birliğinin Keseb Yolunu kontrol altında tuttuğunu kaydeden Alkan, Gök Bayraklı Türkmen Mücahitleri Çeçen Mücahitlerce desteklediğini ve katil Esad askerlerine korku saldıklarını belirtti.
Alkan, Türkmen Dağları Alay Komutanı Albay Ahmet Arnavut'la görüştü. Arnavut, "Buradaki Türkmenler bütün olumsuzluklara rağmen bölgeyi terk etmeyip Suriye’deki mevcudiyetlerini devam ettirmek istiyorlar. Suriye’de yaşayan Türkmenler tarihsel süreç içerisinde de çok hayati görevler üstlendi. Haçlı ordularına geçit vermeyip, Mekke ile Medine’ye giden kutsal toprak yollarının koruyucusu ve savunucusu oldular. Selçuklu ve Osmanlı’dan sonra Anayurt’tan ayrı düşmelerine rağmen bütün asimilasyon çalışmalarına direnip kültürleri, değerleri, dilleri ve dinlerine sahip çıktılar. Bütün olumsuzluklara rağmen büyük bir cesaretle canla başla mücadele ediyoruz" dedi.
Yıllardır Esad'ın yaptığı zulümlere sabrettik, savaşa da sabredip zafere erişeceğiz diyen mücahitlerin Ay-Yıldızlı Al Bayrağa olan sevdalarını yansıtan görüntüler önümüzdeki günlerde Kapadokya TV'de ekrana getirilecek.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ramazan Uyumaz - 6 yıl önce
Helal olsun böyleleri gördükçe Nevşehirli olarak seviniyoruz