banner461
banner195

Ankara ve İstanbul biletleri Nevşehir PTTde satılıyor

Nevşehir PTT Müdürlüğünden yapılan açıklamada Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekiliş biletlerinin satışa çıktığı belirtilirken, Biletlerin Ankara ve İstanbul’dan getirildiği, güvenli bir şekilde Nevşehir ve tüm ilçe PTT Müdürlüğünden bilet alınabileceği kaydedildi.

Ankara ve İstanbul biletleri Nevşehir PTTde satılıyor
02 Aralık 2013 Pazartesi 14:01

banner143
banner134

 

Talih kuşu, yılbaşı özel çekilişinde 50 milyon lira ile tarihinin en büyük ikramiyesini de vermiş olacak.

Milli Piyango İdaresi’nin Merkez Bankası Banknot Matbaası’nda bastırdığı yılbaşı özel çekiliş biletleri tam bilet 50 liradan, yarım bilet 25 liradan, çeyrek bilet ise 12,5 liradan satılacak.
      
Yılbaşı özel çekilişinin ikinci büyük ikramiyesi, bu yıl da 5 milyon lira olacak. Talih kuşu, yılbaşı gecesi ayrıca 1 adet 3 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet de 1 milyon lira verecek. Böylece, ikramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkma durumuna göre en az 5 kişi, en fazla da 13 kişi 2014’e milyoner olarak girebilecek.
      
Biletlerin güvenlik özellikleri
      
Kağıdın dokusunda, yuvarlak içerisinde Milli Piyango amblemli fligran bulunuyor ve gün ışığına tutulduğunda görülüyor. Kağıdın her tarafına homojen olarak dağılmış ve sadece mor ışık (ultra viole) altında görülebilen uzunluğu en az 3 milimetre olan parlayan ve kesin çizgiler şeklinde mavi ve sarı renkli görünmez elyaf da yer alıyor.
      
Kompozisyon bölümünün üst ve alt bölümünde bulunan mini “Milli Piyango” yazısı, renkli fotokopi çekildiğinde dağılma özelliğine sahip bulunuyor. Biletin tarih ve bedelinin yazıldığı bölümdeki ince çizgiler fotokopi çekildiğinde dağılıyor ve netliğini kaybediyor.
      


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.