banner461
banner195

Antalya-Kapadokya turizmine uçak seferi dopingi

KAPTİD Başkanı ve Dinler Group Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Dinler, sosyal medya hesabı üzerinden attığı twitte AnadoluJet Antalya Havalimanı (AYT) - Nevşehir Kapadokya Havalimanı (NAV) seferini yapan ilk uçağın indiğini müjdeledi...

Antalya-Kapadokya turizmine uçak seferi dopingi
01 Nisan 2015 Çarşamba 19:04

banner143
banner134
 KAPADOKYA Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı ve Dinler Group Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Dinler sosyal medya hesabı üzerinden attığı twitte, "Ve AnadoluJet AYT-NAV seferini yapan ilk uçak indi.

Emeği geçenlere başta Osman Taha Küçük olmak üzere teşekkürler." dedi.

Türkiye Seyahat Acente Birliği (TURSAB) Kapadokya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Muammer Sak, Kapadokya bölgesine sahil bölgelerinden direkt uçak seferlerinin başlaması konusunu 15 yıldır dile getirdiklerini ve bu yönde girişimlerinin olduğunu söyledi. Uçak seferi olmadığı için Antalya'dan bölgeye gelmek isteyen turistlerin, 8 saat süren kara yolculuğunu tercih etmek zorunda kaldığını belirten Sak, "Nihayet bu sene amacımıza ulaştık. Antalya-Kapadokya seferleri 30 Nisan'da haftanın 5 günü karşılıklı başlayacak. Seferlerin başlaması, bölge turizmine önemli katkı sağlayacak." dedi. Bölgeye sadece İstanbul'dan uçak seferi olduğunu hatırlatan Sak, "Şu anda İstanbul'dan Nevşehir Havalimanı'na günde 2 uçak seferi var ancak bölgenin potansiyeli göz önüne alındığında bu sayı yetersizdi. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından Nevşehir Havalimanı'na düzenlenecek direkt seferler, Kapadokya bölgesindeki turizm potansiyelinin daha iyi değerlendirilmesini sağlayacak. Ulaşım açısından yapılabilecek her türlü katkı, bölge turizmine olumlu yansıyacak." diye konuştu. Uçak biletlerinin satışa çıkarıldığını vurgulayan Sak, şunları kaydetti: "Antalya havalimanından hafta içi pazartesi, çarşamba, perşembe günleri saat 21.15'te, Nevşehir Kapadokya Havalimanı'ndan da saat 22.50'de uçak kalkacak. Diğer uçuş günleri ise cumartesi Antalya'dan saat 22.15, Nevşehir'den saat 23.50, pazar günü de Antalya'dan saat 19.25, Nevşehir'den saat 21.00 olarak belirlendi. İnşaallah, bu sene başarı elde edilir ve önümüzdeki yıl da bu seferlerin sayısı artar diye umut ediyoruz."
Haber: Yeni Alanya.com
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hanifi - 3 yıl önce
Yurt disindan da ucaklarin inmesini istiyoruz.