banner461
banner195

Arazide Çalışacaklar

Nevşehir Ziraat Odası Başkanlığı ziraat mühendisi danışmanı sayısını artıyor. Danışman mühendisler köy köy, kasaba kasaba gezip çiftçiye tarımsal faaliyetler konusunda bilgiler verecek.

Arazide Çalışacaklar
08 Ekim 2013 Salı 12:09

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Başkanlığı ziraat mühendisi danışmanı sayısını artıyor. Danışman mühendisler köy köy, kasaba kasaba gezip çiftçiye tarımsal faaliyetler konusunda bilgiler verecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz, oda bünyesindeki ziraat mühendisi sayısının 4’e çıkarılacağını, bu danışman mühendislerin tarımsal faaliyetlerin daha verimli hale gelebilmesi yönünde arazide çalışacaklarını söyledi.

Danışman Mühendis çalıştırma yetkisinin ziraat odalarına verildiğini ve böylece ziraat odalarının da artık tarımsal faaliyetlere eskisinden daha etkin katılımının sağlandığını belirten Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ekiz, “İlimizde her 50 çiftçiye bir danışman mühendis düşecek şekilde hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Çiftçiye daha verimli bir tarımın nasıl yapılacağına dair yerinde bilgiler verecek olan bu arkadaşlarımızın sayesinde ilimiz de tarımsal faaliyetlerin daha etkin ve verimli bir hale getirilebileceğini düşünüyorum. Daha danışman mühendis ödemeleri bizzat çiftçiye yapılıyordu. Yapılan yeni düzenleme ile birlikte artık ziraat odalarına bu ödemeler yapılacak” açıklamalarında bulundu.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.