banner461
banner195

Arıkan: Gümüşkent Gülşehir’in Mahallesi Olmalı…!

Gümüşkent Belediye Başkanı Mustafa Arıkan Nüfusu 2000 nin altında olması nedeniyle Köy statüsü kazanacak olan Gümüşkent kasabasının Gülşehir ilçesine mahalle olma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Arıkan: Gümüşkent Gülşehir’in Mahallesi Olmalı…!
19 Şubat 2013 Salı 14:16

banner143
banner134
Gümüşkent Belediye Başkanı Mustafa Arıkan FİB Haber Merkezini ziyaret etti. Gümüşkent Belediye Başkanı Mustafa Arıkan Nüfusu 2000 nin altında olması nedeniyle Köy statüsü kazanacak olan Gümüşkent kasabasının Gülşehir ilçesine mahalle olma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Başkan Arıkan,Önümüzdeki aylarda bir aksilik olmassa Gümüşkent kasabasının köye değil Gülşehir ilçesine bir mahalle olacağını belirtti.

Gümüşkent Belediye Başkanı Arıkan, Kasaba olarak bütün Hizmetlerini tamamlayan Gümüşkent kasabasının Gülşehir ilçesine Yük olmaya değil Yük almaya talip olduğunu ifade etti.

Arıkan,Alt yapısından üst yapıya hemen her konuda hizmetlerini tamamlamış Gümüşkent kasabamız, bağlı bulunduğu Gülşehir ilçesine bağlanması İlçemizin büyümesine katkı sağlayacağını belirterek bu çalışmaların kısa zaman içinde tamamlanmasını beklediğini ifade etti.

Üzerinden Türkiyenin en büyük ırmağının geçtiği Anadolunun en gözde mekanı Gülşehir ilçemizin Yeni Büyükşehir Yasası gereği 2000 nin altında kalan beldeleri nedeniyle Abuşağı,Karacaşar,Tuzköy ve Gümüşkent kasabaları köye dönüşeceği için hiçbir beldesi kalmayacak.Bizim buradaki en büyük düşüncemiz bu çalışma ile Gülşehir ilçesinin büyümesinin önünü açılacak olması.Şuan gerek Gümüşkentli gerekse Gülşehirli hemşerilerimiz bu konuya oldukça sıcak bakıyor .

İnşallah Gümüşkent ve Gülşehir ilçemiz için hayırlısı olur dedi.

 

Gümüşkent Belediye Başkanı Mustafa Arıkan FİB Haber Merkezini de yürekten tebrik ediyorum Tüm Nevşehirlilerin Sesi Gözü Kulağı oldunuz dedi.

 

FİB Haber Merkezi Genel koordinatörü Fikret Çapacı ve İbrahim Uysal da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

MUSTAFA ARIKAN KİMDİR?

     

  1953 yılında Gümüşkent'te doğdu. İlköğrenimini Gümüşkent ve Gülşehir'de,

ortaöğrenimini Nevşehir Öğretmen Lisesi'nde tamamladı.

 

  Yükseköğrenimini Gazi Eğitim Enstitüsü'nde tamamlayarak Gaziantep İmam Hatip Lisesi'nde memuriyet hayatına başladı. Sıarsı ile Gümüşkent Ortaokulunda 7 yıl, Gülşehir Alparslan İlköğretim Okulu'na atandı.

 

   1994 buradaki görevinden ayrılarak Gümüşkent Belediye Başkanlığına aday oldu ve Gümüşkent Belediye Başkanı seçildi.Belediye Başkanlığı görevine 1994'ten 2004'e kadar devam etti.

 

   2009 Yerel Yönetimler Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden 3.kere Belediye Başkanı Adayı olarak seçime katıldı ve en uzun süreli görev yapan Başkan ünvanını almış oldu.

 

   Sn. Arıkan evli ve 4 çocuk babasıdır. Halen bu görevi devam ettirmektedir.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Zilver Kent - 5 yıl önce
bir vay be memleketim ne hallere düştün böyleee. nevşehirin en gözde kasabasının düştüğü duruma bakarmısınız. gümüşkent 1972 yılında belediye olmuştu. öncesinde ise nahiye idi. şuanda bile araştıtırın gümüşkente bağlı 6 köy var. yüksekli,sığırlı, hacılar karahöyük gibi çok üzülüyorum gümüşkentin düştüğü bu duruma...
Avatar
Mehmet Öztürk - 5 yıl önce
hayırlı işle. gümüşkentte yaşayan bir halk olarak soruyorum belediye başkanına bizim görüşümüzü aldınızmı. siz kendi başınıza böylesine önemli bir konu nhakkında karar vermeye yetkili değilsiniz. isterseniz belediye meclisi olarak karar alın. böyle bi niyetiniz olduğu haberden anlaşılıyor ama kasabada halkın görüşünü amak zorundasınız. yani halk oylaması yapmalısınız sayın başkan...
Avatar
Gümüş Kent - 5 yıl önce
bir gümüşkentli olarak gülşehire mahalle olarak bağlanmayı bende istemiyorum.
Avatar
GÜZEL MEMLEKETİM - 5 yıl önce
gümüşkentim güzel memleketim ne hallere düştün böyle. mustafa bey, gümüşkent mahalle olamaz. hizmet gelecekse eğer bu mahalleyle felan olmaz. yorumlara baktım genelde gülşehire bağlanma taraftarı değiller. bende istemiyorum.
Avatar
GÜZEL MEMLEKETİM - 5 yıl önce
gümüşkentim güzel memleketim ne hallere düştün böyle. mustafa bey, gümüşkent mahalle olamaz. hizmet gelecekse eğer bu mahalleyle felan olmaz. yorumlara baktım genelde gülşehire bağlanma taraftarı değiller. bende istemiyorum.
Avatar
Şapkalı Osman - 5 yıl önce
başkan doğru söylemiş. zengin yeraltı kaynakları, sanayisi, iş merkezleri ve genç nufusu ile gümüşkent gülşehiri kalkındıracaktır. muhaaaaaa :)
Avatar
gümüşkentli - 5 yıl önce
gülşehir belediye başkanlığına da mı el atıyorsun sayın arıkan yapma allah aşkına ora baari düzenli kalsın..
Avatar
bir garip gümüşkentli - 5 yıl önce
gümüşkentlinin hangisi bu kararı onaylıyor başkan?? sizin görüşünüz gümüşkentliyi yansıtmıyor bunu unutmayın!!