banner461
banner195

Arısoy “Gülşehir Efendi, Biz Hizmetkarız”

Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, ilçeye doğalgaz getirilmesi konusunda ilçe halkının gösterdiği sağduyuya teşekkür etti.

Arısoy “Gülşehir Efendi, Biz Hizmetkarız”
04 Aralık 2015 Cuma 12:47

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, ilçeye doğalgaz getirilmesi konusunda ilçe halkının gösterdiği sağduyuya teşekkür etti.

Arısoy, “2013/4347 Sayılı bakanlar kurulu kararında özetle, “Nüfusun 10.000’in üzerindeki ilçelere konut, elektrik abone sayısının asgari %60 ına tekabül eden elektrik abone sayısı başına 335 tl lik abone bağlantı bedelini il özel idaresince “ı BOTAŞ tarafından gerçekleştirilir.”. denilmektedir. MEPAŞ tan aldığımız 25.11.2015 tarih ve 116956 sayılı cevabi yazıda ilçemiz hinterlandında 6086 elektrik abonesi bulunmaktadır. Bu sayının %60’ı olan 3652 adet abone istenmektedir. Halkımız konuya çok üst seviyede bir duyarlılık ve katılım sağlayarak doğal gaz abone bağlantı bedelini ödeyen Abone sayımız 3655’e ulaşmıştır. Hedefe ulaşmak için Belediye Meclis Üyelerimiz, Mahalle Muhtarlarımız Almanya Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Sn Mümin Uluç, Hollanda Nevşehir’liler dernek Başkanı Sn Şengezer Kürk  ve Belediye personellerimiz cumartesi, Pazar demeksizin can siparane bir şekilde gayret sarf ederek hedefi realize etmişlerdir. Şimdi ise Halkbank tan abone listesi alınarak il Özel İdare Genel Sekreterliğine, Valilik Makamına oradan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı – Bağlı ve ilgili kuruluşlar daire başkanlığına oradansa BOTAŞ genel müdürlüğüne evrak teslim edilerek resmi prosedür tamamlanmış olacaktır. Başta bayanlarımız olmak üzere halkımızın pek çoğu konuya duyarlılık göstererek, adeta fahri elçimiz gibi görev ifa ederek hedefi geçmemize vesile olmuşlardır. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Bu başarı Gülşehirlilerin başarısıdır. Bu başarı Gülşehir’in başarısıdır. Gülşehir Efendi, Biz Hizmetkarız. Başta hanımefendiler olmak üzere gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yaşayan emeği geçen, konuya duyarlılık gösteren  tüm vatandaşlarımıza can-ı gönülden teşekkür eder, şükranlarımı sunarım” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.