banner461
banner195

Atalay’dan Savunma

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde ilimizdeki üç siyasi partinin bayan il başkanlarının ne yazık ki Nevşehir siyasetinde yeterince aktif olamadıklarına dikkat çekmiştik.

 Atalay’dan Savunma
01 Aralık 2014 Pazartesi 13:02

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde ilimizdeki üç siyasi partinin bayan il başkanlarının ne yazık ki Nevşehir siyasetinde yeterince aktif olamadıklarına dikkat çekmiştik.

O isimlerden ikisinden henüz tek bir cümle yanıt gelmezken, İşçi Partisinin akademisyen İl Başkanı Prof. Dr. Meliha Atalay, “Değerli Halkımıza, 19 Kasım 2014 tarihinde,Gazeteci Ali Çamur bir yazı yayımlayıp,"Nevşehir'de kadın siyasetçilerin pasif" olduklarını beyan etmiştir,Adı geçen yazıda benim de ismim anıldığı için bu açıklamayı yapmam gerekli olmuştur.Ama öncelikle ben, değerli gazeteci Ali Çamur arkadaşıma teşekkür ediyorum.Çünkü benden "daha aktif çalışma"beklentisi benim için çok olumlu bir durumdur. Açıklamamıza gelince, Değerli Halkımız,   bilgileriniz olduğu gibi İşçi Partisi Genel Başkanı Sn Doğu Perinçek 24 Ekim 2014 tarihinde Nevşehir İlimizi ziyaret etmiş ve Halkımızla buluşmuştur.Bu buluşmada Sn:Perinçek ülkemizde ki çok önemli sorunları anlatmış ve çıkış yolları ile ilgili İşçi Partisinin görüşlerini,iktidar olduğumuz zaman izlenecek Parti Programını ana hatları ile açıklamıştır. Sayın Perinçek'in açıklamalarını şöyle özetlemek mümkündür. Bölücülüğe karşı,  halkımızı birleştirici olunacağı, Ülkemizi   batağına götüren borç ekonomisi modelinin terk edilip,  üretim ekonomisine geçileceği, Akılcı-çağdaş-bilimsel, Laik eğitim modelinin yeniden yapılanacağı, Ülkemizin birliğinin- bütünlüğünün yeniden sağlanacağı, Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinde, Devlet Yönetiminde yeniden Altı (6) Ok ilkelerinin geçerli olacağı, Yurtta barış, Dünyada barış ilkesi ile, bütün komşu ülkelerle yeniden iyi-yapıcı ilişkilerin tesis edileceği, ve Devletimizin  güçlü, bağımsız ve adaletin yeniden kurulduğu bir devlet olacağı olarak açıklanmıştır. İşçi Partisi İl Yönetimi yukarıda yapılan açıklamalar doğrultusunda çalışmalarını devam ettirmekte olup, yakında Nevşehir Halkımızı önemli bir emekli komutanımız ile buluşturma programı hazırlamaktadır. Kamuoyuna saygı ile iletirim” dedi.                               


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.