banner461
banner195

Atıl Durumdaki Araziler Turizme Kazandırılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, atıl durumdaki kamu arazilerini turizme kazandırıyor.

Atıl Durumdaki Araziler Turizme Kazandırılıyor
18 Temmuz 2013 Perşembe 15:48

banner143
banner134

 ATIL DURUMDAKİ ARAZİLER TURİZME KAZANDIRILIYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı, atıl durumdaki kamu arazilerini turizme kazandırıyor.
Bakanlık, Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkındaki Yönetmelik çerçevesinde, turizm sektörünü geliştirmek, turizm yatırım ve işletmelerini teşvik etmek ve kullanılmayan atıl durumdaki kamu arazilerini ülke turizmine kazandırmak amacıyla Turizm Yatırımcılarına Kamu Arazisi Tahsisi Şartnamesi hazırladı.
Geçtiğimiz ocak ayında Resmi Gazete ve üç ulusal gazetede yayımlanarak kamuoyuna duyurulan şartnamede ilan edilen Antalya, Muğla, İzmir, Hatay, Uşak ve Artvin’deki toplam 12 taşınmazla ilgili başvurular yapıldı. Bu taşınmazlarla ilgili müzakereler 16 Temmuz’da gerçekleştirildi.
Müzakereler sonucunda, tahsis edilmesi planlanan kamu arazilerinde, başvuran firmaların şartnamede belirtilen tesisleri gerçekleştirmesiyle ülke turizmine toplam 1630 yatak kapasiteli konaklama tesisi ve 3 günübirlik tesis kazandırılmış olacak.
Firmalar tarafından sosyal ve etnik altyapıya katılım için teklif edilen 6 milyon 881 bin 500 TL de ülke turizminin altyapısının geliştirilmesinde kullanılacak.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.