banner461
banner195

Avanos Belediyesi Peyzaj ve Yeşil Alan Algısını Bir Adım Öne Taşıyor

Kızılırmak, Tarihi Taş Köprü, Bayrak Tepesi ve eski Avanos Evleri şehrin muhteşem manzarasını oluşturan ve görselliğine katkı sunan mekan unsurları.

Avanos Belediyesi Peyzaj ve Yeşil Alan Algısını Bir Adım Öne Taşıyor
08 Mayıs 2015 Cuma 17:15

banner143
banner134
AVANOS/FİBHABER- Avanos Belediyesi peyzaj ve yeşil alan algısını bir adım öne taşıyarak yeni fikirlerle şehrin park ve bahçelerini rengârenk çiçek, ışık ve düzenlemelerle yaşayan mekânlara dönüştürmeyi amaçlıyor.

Modern aydınlatmalarla geceleri ayrı bir güzellik kazandırılacak olan bu mekanlar daha estetik alanlar haline getirilecek. Yeşil algısını, park ve bahçeler ile sınırlı bırakmayan Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü; Avanos’un kavşak, duvar, yol kenarı, köprü korkuluğu, duvar üstü gibi yerlerinde farklı temaları işlemeyi amaçlayan birimi eski Avanos evlerinin bulunduğu alanı da profesyonel aydınlatma üniteleri ile aydınlatmak üzere hazırlıklarını sürdürüyor. Aşama aşama tamamlanan çalışmalar vatandaşların beğenisine sunuluyor.

Devam eden çalışmalar kapsamında; Tarihi Taş Köprü ferforjeleri ile Taş Köprü ile Dilek Market arasındaki duvar boyunca yerleştirilen motifli saksılıklar içerisine de mevsimlik çiçek dikim çalışmaları yapılıyor.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yeni köprü istiyoruz - 3 yıl önce
yeni birköprü gerekli,şuanki belediye hayatta yaptıramaz,iktidar partisi olması gerekli,mantıklı insan iktidarda olanı seçer,eski başkan neler yapmış,şuanki böyle çiçek yapıyor,çok basit işler.