banner461
banner195

Avanos Dün Geceyi Silah Sesleri Altında Geçirdi

Nevşehir'in Avanos ilçesi Kızılırmak kenarında 2 Grup Arasında Silahlı Kavga çıktı.....Avanoslular Ramazan Bayramın birinci gecesini silah seslerinin gölgesinde geçirdi.

Avanos Dün Geceyi Silah Sesleri Altında Geçirdi
31 Temmuz 2014 Perşembe 13:08

banner143
banner134
Avanos Kızılırmak kenarında 2 grup arasında silahlı kavga çıktığı, kavgada yaralananlar olduğu öğrenildi. Olay yerine 3 ambulans geldi. Nevşehir olay yeri inceleme ekibi de inceleme yapıyor. Olayda kurşun isabet eden bir araç az önce çekici ile olay yerinden götürüldü. İlk gelen bilgilere göre olayda ölen yok.

Avanos’ta bayramın 1. günü saat 23:30 sıralarında silahlı iki grup arasında çatışma yaşandı.

Avanos’ta dün gece yaşanan ilk çatışma 23:30 sıralarında yeni taş köprü civarında yaşandı. Yaralıların olduğu çatışma alanına ambülanslar sevk edilirken, polis ekipleri de olay yerinde güvenlik tedbirleri aldı. Yaralılar ambülansla hastaneye kaldırıldı. Bu olayın ardından gece saat: 02:09 sıralarında silah sesleri tekrar duyuldu.Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Dün akşam 23:30 ile 02:10 saatlerinde meydana gelen silahlı çatışmalarda son durum ne ?

Dün yaşanan silahlı çatışmalar ile ilgili edindiğimiz son bilgilere göre olay; yurt dışında yaşayan ve bayram tatili için Avanos ilçesine gelen vatandaşların kendi aralarında çıkan tartışma sonucu silahların konuştuğu bir gece yaşandı. Edinilen bilgilere göre çatışmaya giren vatandaşların Avanos’lu olmadıkları, gezmek amacı ile çevre beldelerden Avanos'a geldikleri öğrenildi.

Avanoslular bayramın birinci gecesini silah seslerinin gölgesinde geçirdi. Gece saatlerinde iki grup arasında çıkan silahlı kavganın arkasından saatlerin 02.00'yi gösterdiği anlarda ise peş peşe pek çok sayıda silah sesi gecenin huzurunu böldü. Silah seslerinin akşam iki grup arasında yaşanan silahlı kavgayla ilgili olup olmadığı ise bilinmiyor. Vatandaşlar mermi sayısının 50'nin üzerinde olabileceği ihtimalini söylüyor. Böyle bir olayın kardeşliğin, huzurun en üst seviyede yaşandığı Ramazan Bayramı'nın birinci gününün gecesinde meydana gelmesi ise vatandaşları ayrıca üzdü...

Avanos Gazetesi / İsmet DEMİR

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Asım GÖVEREN - 4 yıl önce
böyle giderse avanos'a girişlerde kimlik kontrolü ve üst araması yapılması gerekir.çatışacaksanız kendi beldenizde çatışın avanos'un huzurunu bozmaya kimsenin hakkı olmadığı gibi haddi de değildir.