banner461
banner195

Avanos esnafına fiyat etiketi zorunluluğu

Avanos Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Avanos’ta faaliyet gösteren, lokantalar, kahvehaneler, çay ocakları, bay bayan kuaförleri ve berberleri, kebap ve döner satış işletmelerine, bağlı bulundukları odanın resmi fiyat etiketlerini bulundurma zorunluluğuna ilişkin tebligatları yapılmaya başlandı.

Avanos esnafına fiyat etiketi zorunluluğu
26 Kasım 2014 Çarşamba 10:55

banner143
banner134
Tebligatta; “Perakende satışa arz edilen malların üzerine kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde satış fiyatı ve birim fiyatını gösteren etiket konulması; etiket konulması mümkün olmayan hallerde aynı bilgileri kapsayan listelerin İşyerinin bağlı bulunduğu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ya da Ticaret ve Sanayi Oda Başkanlığından temin etmek suretiyle, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde bulundurulması zorunludur. Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliğinin belirlemiş olduğu fiyat tarifesi Ek’tedir.

Bu amaçla; alınan tasdikli fiyat listesinin işyerinde bulundurulmaması ve fahiş fiyatla satış yapılması durumunda, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacaktır” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mustafa Alkan - 4 yıl önce
baskana basarilar diliyorum daima surprizle karsilasiyoruz menu kartlarina fiyat yazilsin.