banner461
banner195

Avanos Göreme Kavşağı İçin Basın Açıklaması

Kapadokya Tarih Kültür Araştırma ve Koruma Derneği Yönetim Kurulu Adına açıklamalarda bulunan Mükremin Tokmak, Avanos ta Göreme kavşağında meydana gelen kazalar ve ölümlerle ilgili basın açıklaması düzenlediler...

Avanos Göreme Kavşağı İçin Basın Açıklaması
14 Eylül 2013 Cumartesi 13:06

banner143
banner134

       Basının ve Halkımızın Dikkatine.

      09.09.2013 günü Çevreyolu Göreme kavşağında meydana gelen trafik kazasında Hakan Körükçü ve Murat Atay isimli arkadaşlarımızı kaybettik. Bu kaza ne kaderimiz nede alın yazımızdır düpedüz idarecilerin duyarsızlığındandır. Bu bölgede olması gereken iki adet alt üst geçit yıllardır neden yapılmamıştır. Bir takım siyasi çıkar gruplarının isteklerine boyun eğip buralardan nemalanan yetkili ve sorumlu kişiler bu ölümlerin gerçek sorumlularıdır.

        Yıllardır bu ölüm yolunun aramızdan çekip aldığı genç yaşlı canlar yüz civarındadır. Avanos gibi küçük bir ilçede bu oran ciddi bir kayıptır.

      Yerel yönetimin ve bu konuda yetkisi olan kişilerin önlem almaması, gerekli düzenlemeyi yapmamaları da ayrıca soru işaretidir.

     Sokak başlarına duvarlara çiçek döşeyen, ırmak kenarını nın görselliğine önem veren belediyemiz, can ve mal güvenliğine dair hemen önlem alması ve bu sorunu çözmüş olması gerekirken bu can yakan yürek burkan mesele ile ilgilenmemiştir.

     Bizler Avanos Halkı olarak bu konunun bir an önce gündeme alınmasını ve bir daha büyük bir acı yaşanmadan bu sorunun çözülmesini talep ediyoruz, ayrıca bu güne kadar çevre yolunda meydana gelen kazaları görüp bilip elinde yetkisi olmasına rağmen çözüm üretmeyen yetkililer hakkın da dava açacağımızı kamuoyuna duyururuz.

 

                     Kapadokya Tarih Kültür Araştırma ve Koruma Derneği


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ahmet YILMAZ - 5 yıl önce
lütfen bu kadar hizmetleri olan belediye başkanınıza bu kadar acımasızca ve sivri bir dille eleştiri yapmayın. bu kavşakta tek sorumlunun belediye olduğuna inanmıyorum. biz nevşehirliler bile hafta sonları avanosa geliyoruz adamın kıymetini biraz bilin bilmiyorsanız gelinde nevşehir in halini bir görün.
Avatar
süleyman YAVUZ - 5 yıl önce
sayın, ahmet yilmaz arkadaşıma katılıyorum. özellikle kadirah sokak'dan geçmenizi isterim.
Avatar
nevşehir - 5 yıl önce
ahmet beye aynen katılıyorum haber yapıyoruz diyede abartmayın orda mutlaka çözüm bulunsun ama bunun zannetmiyorum sadece belediyede bittiğini
Avatar
Güvenli Yol - 5 yıl önce
güvenli trafik için güvenli yok gerekli. avanosta oraya köprülü kavşak zorunlu. belediye sorumlu. reklam harcamaları değil , zorunlu altyapı çalışmaları yapılmalı. benzinlik engelliyor. belediye duyarsız, insanlar ölüyor. nerde bu devlet?
Avatar
avano........... - 5 yıl önce
nerden bitiyor beyler birbirinize durmayın hanği kurul para olsunda ucunda bak beş dakkada beşşik taş.kurulmuş yapılanlara bakın yeter burası kapadokya
Avatar
Recep Atma - 5 yıl önce
o kavşakta ne var? yoğunluğu bunun 1000 katı olan kavşaklarla aynı nitelikte. google earthe programına gir kayseri vb büyük şehirlerin kavşaklarına bir bakın.içki şişede durduğu gibi durmaz. kırmızı da durmayana kim ne yapsın?
Avatar
nimet atay - 3 yıl önce
Ahmet bey ewet belediyenn sucuda olmayabilirdi.benxinligin sucu war koprulu kavsak saten var haritada ..kac hakanlar kac muratlar oldu olmetlye devam ediyoruz ewet muratin kardesiyim.oaciyi yasamayan bilmez .kayseri o konuda bir numara....hala cozum yok hala devam...