banner461
banner195

Avanos'ta Çanak Yapan Ustalara Hayran Kaldılar

Kapadokya'nın el sanatları merkezi durumundaki Avanos'ta ilköğrenimlerini sürdüren öğrencilerden daha önce çanak yapımını görmemiş olanlar düzenlenen bir etkinlikle ustaların hünerli ellerinden çanak yapım aşamalarını izledi.

Avanos'ta Çanak Yapan Ustalara Hayran Kaldılar
22 Kasım 2014 Cumartesi 16:23

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya'nın el sanatları merkezi durumundaki Avanos'ta ilköğrenimlerini sürdüren öğrencilerden daha önce çanak yapımını görmemiş olanlar düzenlenen bir etkinlikle ustaların hünerli ellerinden çanak yapım aşamalarını izledi.

Avanos'ta yaşamalarına rağmen daha önce çanak yapımı hakkında görsel bir bilgiye sahip olmayan öğrenciler Güray Seramik Atölyesi ustalarının kendileri için hazırladığı gösteride ilk kez çanak yapımını görmüş oldular.

Öğretmenleri eşliğinde atölyeye giden Alaettin İlkokulu öğrencileri, ustaların birkaç dakika süren çalışmayla oluşturdukları birbirinden güzel çanak eserleri ve ustaların becerilerini izlerken hayranlık ve şaşkınlıklarını gizleyemediler. Öğretmenler, yoğun ders temposundan yorulan öğrencileri bu tür sanatsal etkinliklerle rahatlatmak ve yakın çevreleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak için zaman zaman bu tür etkinlikler düzenlediklerini, öğrenciler kadar ailelerin de bundan mutluluk duyduklarını ilettiler.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.