banner461
banner195

Avanos'ta Kağıt Kesme Sanatı Sergisi Açıldı

Nevşehir'in Avanos ilçesinde öğrenci ve öğretmenler tarafından kağıs kesme sanatı sergisi açıldı.

Avanos'ta Kağıt Kesme Sanatı Sergisi Açıldı
18 Mayıs 2015 Pazartesi 10:46

banner143
banner134

 Osmanlı Kat´ı (Kağıt Oyma-Kesme) Sanatının modernize edilmiş hali olan Postmodern Kağıt Kesme Sanatı, Nevşehir Gazi ve Atatürk Ortaokulu Öğrencileri tarafından hazırlanan sergiyle Avanos halkına sunuldu.

Postmodern Kağıt Kesme Sanatı Sergisi Dr. Hacı Nuri Bey Konağında Kaymakam Eldivan’ın katılımıyla açıldı. 180 öğrenci tarafından ortaklaşa yapılan 60 adet eser, Uçhisar Haydar Çankaya Ortaokulu Müzik Öğretmeni Merve Cemile Aksoy´un 2 adet, Atatürk Ortaokulu Matematik Öğretmeni Ümmihani Özer´in 1 adet, Gazi Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretmeni Canan Yolveren´in 4 adet, toplamada 67 eser sergilendi.

Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretmeni Canan Yolveren bir eserin 5-6 öğrenci tarafından 1 ay içerisinde tamamladığını ifade etti. Bu çalışmanın en önemli özelliğinin Osmanlı Kat´ı (Kağıt Oyma-Kesme) Sanatının modernize edildiğini ve sonucun çok başarılı olduğunu dile getirdi. Bu çalışma aracılığı ile öğrenciler arasında grup çalışması yolu ile akran etkileşiminin pekiştirildiğini, unutulmaya yüz tutmuş bu sanatın modernize edilerek yaşatılmasına katkı sağlandığını dile getirdi.
Sergide yer alan eserler okulun çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla satışa sunuldu.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.