banner461

Avanos’ta Kaz Yavrularında Rekor Sayı

Nevşehir'in Avanos ilçesinde bahar mevsiminin güzelliklerinden bir tanesi de her yıl Kızılırmak’a bütün şirinlikleri ile neşe katan kaz yavruları.

banner503
Avanos’ta Kaz Yavrularında Rekor Sayı
25 Nisan 2016 Pazartesi 15:51

banner143
banner134
Avanos’ta bahar mevsiminin güzelliklerinden bir tanesi de her yıl Kızılırmak’a bütün şirinlikleri ile neşe katan kaz yavruları.
Yumurtadan çıkan yavrular Kızılırmak ile tanıştıktan kısa bir süre sonra annelerinin yanında kısa gezintilere çıkıyorlar. Törende korteje katılmış gibi bir ahenkle sırayı bozmadan yüzen büyük kazlar sırayı bozan yavruları guruba katmaya çalışırken ilginç görüntüler de ortaya çıkıyor.
Avanos’ta bu yıl çıkan yavru sayısında büyük artış gözleniyor. Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Şubat ayı sonunda adada bulunan bozuk yumurtalar toplanarak bu yıl yeni yumurtlanan yumurtaları da bozmaları önlenmişti. Aynı yuva içinde bulunan eski ve yeni yumurtalar yavru çıkışlarını büyük ölçüde etkiliyordu. Yumurtadan çıkarak biraz büyüyen yavrular Kızılırmak’taki keşiflerini sürdürürken diğer birçok kazda hala kuluçkada yatmaya devam ediyor. Her gurupta 20 ile 30 civarında kaz yavrusu gözlenirken vatandaşlarımız bu güzel anları fotoğraflayarak paylaşıyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.