banner461
banner195

Avanos’ta Taş Köprü Çilesi Bitecek…!

Avanos Belediye Başkanı Dr. Mustafa Körükcü Taş Köprüdeki çilenin biteceğini belirtti. Avanos Belediye Başkanı Dr. Mustafa Körükcü Kayseri Kay TV'de yaptığı röportajda 2013 yılında yeni taş köprünün yapım sinyallerini verdi.

Avanos’ta Taş Köprü Çilesi Bitecek…!
22 Ağustos 2012 Çarşamba 12:48

banner143
banner134

 Avanos Belediye Başkanı Dr. Mustafa Körükcü Taş Köprüdeki çilenin biteceğini belirtti.

Avanos Belediye Başkanı Dr. Mustafa Körükcü Kayseri Kay TV'de yaptığı röportajda 2013 yılında yeni taş köprünün yapım sinyallerini verdi.

 

Başkan KÖRÜKCÜ ,Avanos Merkezden geçen Kızılırmak  Türkiye Coğrafyasında  yerleşim Merkezlerinden 1 - 2 yere nasip olmuş güzel bir nimet   Avanos'umuz günümüz şartlarında Kapadokyanın cazibe merkezi haline geldi araç trafiği arttı, Ziyaretci sayımız arttı bu sebeple mevcut taş köprümüzde ihtiyaca cevap veremez hale geldi.  İlçemizdeki Taş Köprü 1900'lü yıllarda Sultan Abdulhamit Han Tarafından yaptırılarak hizmete sunuldu.  Kültür ve Turizm Bakanlığıda  Köprünün ayaklarını tarihi eser olarak tescilledi bundan dolayı mevcut Taş köprüde her hangi bir genişletme çalışması yapılamıyor.Avanos Belediyesi olarak Taş köprüdeki sıkıntyı bitirebilmek için bir takım çalışma içerisine girdik Mevcut Taş Köprünün 150 metre aşağısına  2013 yılında proje çalışmalarına başlanacak olan yeni bir köprü ile  bu sıkıntıyı bitirmeyi hedefliyoruz dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.