banner461
banner195

Avanos'ta Veteriner Hekimlerden Bilimsel Destek

Nevşehir'in Avanos ilçesinde Erciyes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Parazitoloji Bölümünden Prof. Dr. Alparslan Yıldırım, Doçent Önder Düzlü, KMYO Atçılık ve At Antrenörlüğü Öğretim Görevlisi Veteriner Hekim Mehmet Bilgin, Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Uzman Veteriner Hekim Ahmet Demircioğlu ve gönüllü veteriner ile veterinerlik fakültesi öğrencileri, sokak hayvanlarındaki parazitler ve tedavi yöntemlerine ilişkin çalışmalar yürütüyor.

Avanos'ta Veteriner Hekimlerden Bilimsel Destek
12 Mart 2015 Perşembe 12:33

banner143
banner134
 Erciyes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Parazitoloji Bölümünden Prof. Dr. Alparslan Yıldırım, Doçent Önder Düzlü, KMYO Atçılık ve At Antrenörlüğü Öğretim Görevlisi Veteriner Hekim Mehmet Bilgin, Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Uzman Veteriner Hekim Ahmet Demircioğlu ve gönüllü veteriner ile veterinerlik fakültesi öğrencileri, sokak hayvanlarındaki parazitler ve tedavi yöntemlerine ilişkin çalışmalar yürütüyor.

 

Erciyes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi, deneyimli ve alanında uzman gönüllü veteriner hekimler ile Avanos Belediyesinin ortaklaşa yürüttü çalışmalar doğrultusunda, hayvan barınağındaki sahipsiz hayvanlarla sokak hayvanlarındaki parazitler ve bunların tedavi yöntemlerine ilişkin araştırma çalışmaları yürütülüyor. Deneyimli veteriner hekimlerin gönüllü olarak sunduğu bilimsel destek ve dayanışmanın bir başka örneği daha bulunmuyor. Bu kapsamda sokak hayvanlarından numuneler alınarak incelemeler yapılıyor. Elde edilen sonuçlar kapsamında tedavi uygulamaları yürütülüyor.

Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet sürdüren hayvan barınağının kendi imkanlarıyla yürüttüğü kısırlaştırma, tedavi ve rehabilitasyon çalışmalarına ek olarak gönüllü veteriner hekimler ve öğrenciler de destek sunuyor. Ayrıca Avanos Belediyesi yiyecek israfına ve hayvan sevgisine karşı duyarlılık oluşturmayı da amaçlıyor. İlçemizdeki birkaç doğa ve hayvan dostu otel ve bir ticari işletme yiyecek artıklarını çöpe atmayarak yaşama hakkına saygı çerçevesinde inisiyatif alıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.