banner461
banner195

Avanos'ta Yapılan Türkiye'nin En Büyük Kibelesi Satışa Çıkıyor

Avanos sanayisinde faaliyet gösteren bir iş yerinde sergilenmek üzere yapılan ancak gelen istekler doğrultusunda satışa çıkarılan Türkiye'nin en büyük seramik Kibele heykeli yeni sahibini bekliyor.

Avanos'ta Yapılan Türkiye'nin En Büyük Kibelesi Satışa Çıkıyor
14 Ağustos 2013 Çarşamba 14:41

banner143
banner134

Avanos sanayisinde faaliyet gösteren bir iş yerinde sergilenmek üzere yapılan ancak gelen istekler doğrultusunda satışa çıkarılan Türkiye'nin en büyük seramik Kibele heykeli yeni sahibini bekliyor. Avanos Meslek Yüksekokulu Seramik, Cam ve Çinicilik Programı öğretim görevlisi Bahadır Cem Erdem’in başkanlığında Avanoslu seramik ustası İbrahim Serdar Büken’in ortaya attığı fikirle ortaklaşa yapımına girişilen ve 4 kişilik Avanoslu çanak, çömlek ustalarından oluşan bir ekibin de katkısıyla 1 ton çamur kullanılarak 2 haftada tamamlanan heykel Türkiye'nin en büyük seramikten Kibele heykeli olarak biliniyor. 1,5 metrelik boyuyla Türkiye rekorunu eline geçiren dev seramik Kibele heykeli akademisyenler tarafından da incelemeye alındı. Bir iş yerinin kendi bahçesine koymak amacıyla yapılan dev Kibele gelen yoğun istek üzerine satışa çıkarıldı.

 
İnternet üzerinden satış yapan bir e-ticaret sitesine de 20 Bin TL ücretle satışa konulan Kibele’nin satılacağını duyan Avanoslular eserin Avanos dışına gitmesine razı değil. Kibele heykelinin kaymakamlık ya da belediye tarafından alınarak Avanos’ta kalmasını isteyen vatandaşlar uygun bir alanda sergilenmesi halinde Avanos’un yeni bir simge kazanacağını belirtiyorlar.

Kaynak:Avanos Gazetesi

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.