banner461
banner195

Avrupa Birliği Otobüsü Nevşehir Üniversitesinden Kalktı

Nevşehir Valiliği Avrupa Birliği Projeler ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi ve Nevşehir Üniversitesi işbirliğinde yürütülen “İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor” programı kapsamında desteklenen “AB Yolunda Kapadokya’nın dünü, bugünü ve yarını” projesi, AB Otobüsü etkinlikleri ile devam etti.

Avrupa Birliği Otobüsü Nevşehir Üniversitesinden Kalktı
15 Kasım 2012 Perşembe 13:46

banner143
banner134

 AB Otobüsü etkinliği çerçevesinde Nevşehir Üniversitesi öğrencileri ile Derinkuyu yer altı şehri, Uçhisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi ve Ürgüp bölgesi ziyaret edilerek ingilizce ve türkçe olarak üzerinde“AB Üyesi Daha Demokratik, Daha Modern Ve Daha Güçlü Türkiye”, “Avrupa Birliği Türkiye ile Daha Yükseğe”, “Türkiye, AB Yolunda, Avrupa’nın 6., Dünyanın 16. Büyük Ekonomisi”, “Avrupa Birliği Kenti Nevşehir”, “Avrupa Birliği Yolunda Kapadokya’nın Dünü, Bugünü ve Yarını” ve “Türkiye Avrupa Birliği için Vazgeçilmezdir”  yazılı broşürler yerli ve yabancı turistlere dağıtıldı.

 

Nevşehir Avrupa Birliği’ne Hazırlanıyor

 

Avrupa Birliği Otobüsü faaliyeti çerçevesinde  Nevşehir Üniversitesi öğrencileri Kapadokya bölgesinde ziyaret ettikleri ören yerlerinde yerli ve yabancı turistlere broşürler dağıttı ve onlarla sohbet ederek Türkiye’nin Avrupa Birliği sürecinde ne kadar kararlı bir ülke olduğunu ve Nevşehir ilinin bu sürece farklı faaliyetlerle katkıda bulunduğunu söyledi.

 

Derinkuyu yer altı şehrinde Derinkuyu Kaymakamı Mithat Can Kutluca, Ürgüp’te Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve Uçhisar’da Belediye başkanı Osman Süslü tarafından karşılanan öğrenciler Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Üniversitesi işbirliğinde düzenlenecek her türlü Avrupa Birliği etkinliğinde yer almak istediklerini ve yaygınlaştırma sürecine öğrenciler olarak aktif şekilde dahil olmak istediklerini  belirtti.

 

Öğrenciler Derinkuyu’da Bir Aileyi Ziyaret Etti ve Avrupa Birliği Sürecini Anlattı

 

Avrupa Birliği Otobüsü faaliyeti ile Derinkuyu ilçesini ziyaret eden öğrenciler bir aileyi evinde ziyaret ederek aileye Avrupa Birliği sürecini anlattı.  Derinkuyu’da yaşayan ve çiftçilikle uğraşan aile fertleri Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne en kısa sürede girmesini temenni etti.

 

Nevşehir’de Her Ay Bir Faaliyet

 

Avrupa Birliği Proje Koordinatörü Serkan Başar, Nevşehir Valiliği Avrupa Birliği Projeler ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi, Nevşehir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi ve Erasmus Kulübü ve diğer kamu, kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde her ay buna benzer bir faaliyet düzenleyeceklerini ve Nevşehir’in Avrupa Birliği sürecinde üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptığını dile getirdi.

 

Nevşehir Üniversitesinde 9 Mayıs 2013 Avrupa Günü İçin Çalışmalar Başladı

 

Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın himayelerinde 9 Mayıs 2013 Avrupa Günü faaliyetleri kapsamında üniversite içerisinde çeşitli etkinliklerin düzenleneceği ve 2013 yılında gerek ERASMUS anlaşmaları gerekse Avrupa Birliği projeleri noktasında birçok projenin hazırlanacağı kaydedildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
melek - 6 yıl önce
derinkuyu'da bir aileye ziyarete gidilmiş ve avrupa birliği süreci anlatılmış....yapmayın allah aşkına.ülkemizin içinde düzeltilmesi gereken onca süreç varken bir de avrupa birliği süreci geri kalsın..bu kadar idealist olmayın milleti de yalanlarınızla kandırmayın..