banner461
banner195

Avrupa Konseyi Priştine Ofisi Yöneticileri AHİKA’nın Organizasyonu İle Nevşehir’de…

Avrupa Konseyi Priştine Ofisinden 14 kişilik bir heyet, Avrupa Konseyi Kosova Kültürel Çeşitliliğin Tanıtımını Destekleme Programı (PCDK) çerçevesinde Nevşehir’e geldi.

Avrupa Konseyi Priştine Ofisi Yöneticileri AHİKA’nın Organizasyonu İle Nevşehir’de…
10 Haziran 2014 Salı 14:13

banner143
banner134

 Ahiler Kalkınma Ajansı’nın organizasyonunda Kapadokya Bölgesi’ne ‘Kültürel Mirasın Sorumlu Şekilde Kullanımı ve Turizm Alanında Getirileri” üzerine gerçekleşen çalışma ziyaretinin ilk gününde Kosovalı Heyet Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz tarafından kabul edildi.

Nevşehir Belediyesi’ndeki temaslarını tamamlayan heyet daha sonra Göreme Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Heyet ilk gün temaslarını Ahiler Kalkınma Ajansı’nın da mali destek programı kapsamında desteklediği projelerden biri olan Güray Çömlekçilik Müzesi’ni gezerek tamamladı.

Avrupa Konseyi Heyeti Nevşehir temaslarını Salı günü, Ahiler Kalkınma Ajansı, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti ile sürdürecek.

Heyetin Kapadokya gezisi, sırasıyla Nevşehir Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğü, Nevşehir Müze Müdürlüğü ve Kapadokya Kültür, Turizm Tanıtım ve Çevre Derneği ziyaretleri ile sona erecek.​


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.